Home / Tag Archives: kengetarja

Tag Archives: kengetarja

Këngëtarja shqiptare tregon hapur sa e ka “pazarin”

Dihet botërisht se industria e muzikës nxjerr shumë të ardhura dhe gjithashtu mbrëmjet ‘live’ paguhen akoma më shumë. Por përgjithësisht këngëtarët preferojnë të heshtin kur flitet për pagesat dhe rrallë e tregojnë hapur shifrën në fjalë.Ndërkohë që s’të ndodh çdo ditë të marrësh një përgjigje konkrete nga këngëtarët e tjerë, Flaka Krelani e tregoi pa problem. E pyetur në emisionin se sa paguhet për një mbrëmje muzikore Flaka u përgjigj: “Minimumi 300”.The post Këngëtarja shqiptare tregon hapur sa e ka “pazarin” appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Këngëtarja e njohur: Kam abortuar 3 herë në dy vite

Këngëtarja e njohur e muzikës Country, Carrie Underwood ka zbuluar problemet serioze me shtatzëninë. Ajo ka përjetuar tre aborte në dy vitet e fundit.Në një intervistë për CBS News, ajo rrëfeu se këtë vit ishte gati për të përjetuar të katërtën.“Isha vetëm duke qarë. Dhe vetëm mendoja, ‘Pse vazhdoj të mbetem shtatzënë nëse nuk mund të kem fëmijë?'”, tha ajo.35-vjeçarja tha se erdhi kulmi dhe vendosi të bërtasë me të madhe duke thënë:“Çfarë është kjo? Mbyllni derën ose më lini të kem fëmijë. Për herë të parë, mu duk sikur i tregova Perëndisë si ndihesha. Kjo ndodhi ditën e shtunë dhe të hënën shkova tek mjeku për të konfirmuar një tjetër abort. Por më thanë se cdo gjë po shkonte mirë.”Fatmirësisht, ajo tani po pret fëmijën e dytë me bashkëshortin Mike Fisher, ndërkohë që gëzojnë vogëlushin 3 vjec Isaia.The post Këngëtarja e njohur: Kam abortuar 3 herë në dy vite appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Këngëtarja shqiptare mbetet ‘gojë hapur’ nga ky veprim i Kim Kardashian

Kim Kardashian është emri më i komentuar i ekranit.Bukuroshja është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat ndiqet nga miliona persona, shkruan lajmi.net.Së fundi, ajo ka postuar edhe fotografinë e Anxhelina Hadërgjonajt, të cilën foto fillimisht e kishte shpërndarë Ariel Tejada.Grimeri i famshëm kishte përdor produktet e reja të linjës së grimit nga Kim Kardashian, kurse rezultati i kishte lënë mbresa e asaj saqë e postoi në llogarinë e saj.Anxhelina Hadërgjonaj ka raporte shumë të mira me grimerin e familjes Kardashian, Ariel Tejada, me të cilin kalon shumë kohë bashkë.

Read More »

Gruaja me karrocë punësohet në shkollë, këngëtarja e njohur kosovare i del në mbështetje

Ganimete Morina është gruaja nga fshati Samadrexhë, i komunës së Suharekës. Ajo qysh në moshën katër vjeçare kishte mësuar se vuan prej një sëmundje.Kësaj të fundit edhe pse natyra nuk i dha ecjen, është me rëndësi se e njëjta ka dhënë një shpirt fisnik. Ajo para disa ditëve në një emision televiziv tregoi se ka arritur qëllimin jetësorë, pavarësisht sëmundjes, shkruan Indeksonline.Kështu, Morina gëzon sot postin e Sekretares në Shkollën e diturisë në Suharekë.“Qëllimin jetësor e kam arritur, pasi sot e gëzoj një punë falë familjes, falë Zotit jam këtu ku jam. Pa marrë parasysh se jam në një karrocë me rrota nuk do të thotë asnjëherë se nuk mundesh me arrit po pate vullnetin dhe këmbëngulësinë, në jetë asgjë nuk është e pamundur për t’u arritur”, deklaroi Ganimete Morina para disa ditëve në një emision televiziv.Kurse, në përkrahje të Ganimetes, ka dalë edhe këngëtarja kosovare, Safetja e njohur si dyshja e muzikës popullore “Motrat Mustafa”.Ajo ka shpërndarë në rrjete social..

Read More »

FOTO/ Rona Nishliu i jep fund beqarisë, këngëtarja marohet “papritur”

Këngëtarja shqiptare, Rona Nishliu i ka dhënë fund beqarisë. Papritur u publikua fotografia e saj e martesës nga grimieri kosovar Arbër Bytyqi, i cili i uronte një jetë të lumtur me partnerin.Pamja e re dhe fustani e nusërisë e bën Ronën të duket më e bukur se kurrë. Ende nuk dihet kush është partneri dhe si janë njohur.Kujtojmë se Rona Nishliu drithëroi të gjithë ata që e ndoqën në festivalin europian “Eurovision” ku përfaqësoi Shqipërinë me këngën “Suus”. Ajo arriti të renditet në vendin e pesta në finalen e madhe.The post FOTO/ Rona Nishliu i jep fund beqarisë, këngëtarja marohet “papritur” appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

FOTO/ Këngëtarja e famshme, “çmend” fansat me veshjen e saj

Ajo anjëherë nuk ka pasu turp të tregojë format e saj trupore. Dhe Nicki Minaj u paraqit bombastike dhe me stil, në hapjen e New York Fashion Week të mërkurën mbrëma.Ajo vuri në pah gjoksin shpërthyes në veshje e zezë të kombinuar me ngjyrë të verdhë. Ndërkohë edhe gjate nje performace pak dite me pare Minaj doli topless ne skene veprim per te cilin tha se ben art me trupin e saj.The post FOTO/ Këngëtarja e famshme, “çmend” fansat me veshjen e saj appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Jonida Maliqi topless? Këngëtarja i mahniti të gjithë

Ajo gjithmonë ka tërhequr vëmendje me stilin e saj mjaft të veçantë dhe të guximshëm. Këngëtarja Jonida Maliqi asnjëherë nuk është dukur e njëjta, pasi ndryshon shpesh pamje. Çdo model apo ngjyrë flokësh asaj i shkon përshtat.Me anë të një fotoje ajo ka pyetur fansat se kush gjendet në imazhin ku shfaqet ‘topless’. Me flokët bionde dhe të shkurtër Jonida vështirë të njihet. Këto foto të realizuara nga këngëtarja kanë befasuar tërësisht.The post Jonida Maliqi topless? Këngëtarja i mahniti të gjithë appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Ryva Kajtazi del për darkë me burrin dhe vajzën, këngëtarja befason me veshjen

Ryva Kajtazi duket se e ka përmbyllur sezonin e dasmave dhe ahengjeve.Këngëtarja tashmë ka pak kohë të lirë për të pushuar e relaksuar. Ajo këto ditë është duke i kaluar me familjen në pushim, përcjell ORAinfo.Nga atje ajo vazhimisht publikon foto dhe video për ndjekësit e saj. Ryva mbrëmë ka dal për darkë me burrin dhe vajzën e saj.Qe të tre duken shumë bukur, por vëmendjen e merr veshja e Ryves tepër elegante. Për me tepër shikoni videon… /ORAinfo/

Read More »

Këngëtarja e famshme e pranon: Tani po dal me dy meshkuj njëkohësisht

Reperja e famshme amerikane, Nicki Minaj njihet për natyrën e saj pa komplekse. Këtë herë ajo ka rrëfyer disa detaje interesante nga jeta e saj për emisionin “Ellen DeGeneres Show”.E pyetur nëse ka të dashur, 32-vjecarja zbuloi se po del me dy meshkuj gjatë kësaj periudhe.“Është një djalë i ri, mirëpo unë dhe ai jemi larguar pak nga njëri-tjetri. Por është edhe një djalë tjetër me të cilin dal prej disa javësh”,- tha këngëtarja pa bërë publik emrat e tyre. Gjithashtu shtoi se është hera e parë që është beqare pasi lidhjet e saj të dashurisë filluan që prej moshës 15-vjeçare pasi e mendonte të domosdoshëm një mashkull në jetë. Tani nuk e mendon më këtë dhe ndihet shumë mirë pa praninë e një partneri.Edhe pse po del me dy djem njëkohësisht, ylli i rapit amerikan mohon të jetë në një lidhje dashurie.The post Këngëtarja e famshme e pranon: Tani po dal me dy meshkuj njëkohësisht appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Lena, këngëtarja që lë ‘nën hije’ të gjitha me projektin e saj të ri

Albulena Berisha është e njohur më shumë për ata që janë të kyqur në rrjetet sociale.Ajo me videot e saj atraktive ka bërë për vete shumë ndjekës, shkruan ORAinfo.Tashmë ajo vendosi që gjithë këtij aktiviteti t’i jap një emër, e ai është projekti i saj më i ri “Daddy Daddy”.Në videoklipin në fjalë, bukuroshja u shfaq tejet e bukur dhe sensuale, duke lën kështu nën ‘hijë’ shumë nga koleget e saj.Më poshtë mund të shihni klipin në fjalë./ORAinfo/

Read More »