Rakiq merr telefonata ‘serioze” nga Washingtoni dhe Berlini për çështjen e Presidentit

Një zyrtar i Listës Serbe i ka konfirmuar Klan Kosovës se kryetari i kësaj liste njëherësh…

Sa është rritur imuniteti i tufës dhe a pritet të ketë rritje të rasteve, tregon Zemaj

Flet ministri Zemaj. Më 13 mars të vitit 2020 u konfirmuan dy rastet e para me…

Reagimi i Kosovës ndaj Rusisë: Keni tendencë përçarëse për ta penguar pajtimin tonë me Serbinë

MPJ i reagon Rusisë: Keni tendencë përçarëse për ta penguar pajtimin tonë me Serbinë. Një ditë…

Policia sekuestroi mijëra euro në shtëpinë e tyre në Batllavë, flet gruaja e Luan Statovcit

Luan Statovci është një nga të arrestuarit e aksionit të sotëm policor, në shtëpinë e të…

Tentoi ta fusë stuenten me zor në provim, Xhafer Tahiri jep versionin e tij

Sot, është publikuar një vieo ku shihet Xhafer Tahiri duke tentuar ta fusë një student me…

Alarmon Rashiq: Një kompani në Graçanicë nën ndikimin e Listës Serbe po lobon që të votohet një iniciativë rome

Rashiq: Një kompani në Graçanicë nën ndikimin e Listës Serbe po lobon që të votohet një…

“A po din qysh, unë që 23 vjet e kam këtë grip”, Feros si bën përshtypje koronavirusi

Fero s’ia ka gajlen koronavirusit. Reperi i njohur kosovar, Fero nuk beson në ekzistencën e Koronavirusit…

Zyrtari i Nismës: Për një gjobë nuk po më lejohet kandidimi, të specifikohen dënimet

Supremja e ka refuzuar si të pabazë ankesën e Nismës për t’i lejuar 12 kandidatët e…

“Dallon dënimi i Etem Arifit me atë të Albin Kurtit”

Shkëlzen Gashi thotë se dënimi i Etem Arifit dallon nga dënimi i të parit të VV-së.…

Rrëfehet mjeku kosovar në Gjermani , tregon për eksperiencën e vaksinimit kundër COVID-19

Mjeku kosovar që punon në Gjermani, Kujtim Pllana, para katër ditësh e ka marrë dozën e…

Në rast të mos-përmbushjes së kërkesave, Policia paralajmëron protesta

Policia paralajmëron protesta në rast të mos-përmbushjes së kërkesave. Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës,…

A do të hy Vjosa Osmani në zgjedhje me partinë e Albin Kurtit? Flasin nga VV-ja

Asgjë të re nga bashkëpunimi Kurti-Osmani. Akoma nuk ka ndonjë hap konkret nga bashkëpunimi mes Lëvizjes…