Disa ditë pasi e lindi foshnjën, 24-vjeçarja vdes si pasojë e COVID-19

24-vjeçarja vdiq si pasojë e COVID-19 disa ditë pasi lindi foshnjën. Një grua lehonë 24-vjeçare ka…

Asnjë vend i lirë në Klinikën Infektive, 120 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar

As sot nuk ka vende të lira në Klinikën Infektive, 120 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar.…

Punëtorët shëndetësorë që morën vaksinën AstraZeneca tregojnë çfarë efektesh anësore kanë pasur

Punëtorët shëndetësorë që morën vaksinën AstraZeneca tregojnë çfarë efektesh anësore kanë pasur. Efektet e zakonshme anësore…

Djali mbeti i vdekur në vend, e babai po trajtohet në QKUK, detajet e fundit nga ngjarja në Gradicë

Detajet e Prokurorisë për rastin në Gradicë, ku mbeti i vdekur një 15-vjeçar dhe u plagos…

Rekord në mars, mbi 21 mijë raste të reja me COVID-19

Mbi 21 mijë raste të reja me COVID-19 vetëm gjatë muajit mars në Kosovë. Numri i…

Në fund të javës fillon vaksinimi në komuna të tjera

Vaksinimi në komuna të tjera fillon në fund të javës, mbesin në fuqi masat e njëjta…

72 vjeçari nga Prishtina mezi pret që të vaksinohet: “Po pres që të më thërrasin në telefon”

“Po pres që të më thërrasin në telefon”, 72 vjeçari nga Prishtina mezi pret që të…

Spitalet rajonale dhe QKUK të mbushura me pacientë me COVID-19, 901 të hospitalizuar

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat e…

Humb betejën me COVID-19, vdes zyrtari policor

Zyrtari policor nga Peja humb jetën nga Covidi Ka ndërruar jetë në moshën 52 vjeçari polici…

Plagoset një person në Prishtinë, policia në kërkim të të dyshuarit

Një person është plagosur me armë zjarri rreth orës 3 të mëngjesit të së martës në…

Kjo është gjendja e Fatmir Sejdiut pas infektimit me COVID-19

Gjendja shëndetësore e ish-presidentit të Kosovës, Fatmir Sejdiu po vazhdon të jetë stabile. Pas infektimit me…

Albin Kurti merr sot vaksinën anti-Covid

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të vaksinohet sot me vaksinën kundër COVID-19. Kjo është bërë…