Zyra e BE-së në Kosov premton më shumë vaksina do të vijnë në javët e ardhshme

Zyra e BE-së në Kosovë: Më shumë vaksina do të vijnë në javët e ardhshme. Ushtruesi…

Gati për miratim një tjetër vaksinë anti-Covid! Është 85% efektive dhe merret vetëm me një dozë

Nevojat e mëdha për vaksina në të gjithë botën kanë nxitur kompanitë farmaceutike të shtojnë dozat…

KE: Shqipëria i ka përmbushur kushtet për hapjen e negociatave

Komisioni Europian mendon se Shqipëria i ka përmbushur kushtet për hapjen zyrtare të negociatave. Për KE,…

Koha nuk pret/ 27 vendet anëtare të BE-së mblidhen të hënën për të diskutuar për…

Koha nuk pret: Shtetet e BE duan që të hënën të konsultohen për reagimet, pyetjet e…

Si ka ndikuar pandemia e koronavirusit në ekonominë në Europë? – Nevojiten ende 2 vjet për rimëkëmbje

2020 do të njihet si një vit i kontrasteve ekstreme për ekonominë në Europë. Vala e…

Eurodeputetja socialiste Santos dënon ligjin e medias: Raporti për Shqipërinë në PE pritet të jetë më kritiku në këto njëzet vite

Projekt raporti për Shqipërinë i socialistes portugeze Isabele Santos dënon me fjalët më të ashpra cënimet…

Liberalizimi i vizave, Von Cramon thotë se qytetarëve të Kosovës u duhet një datë

Viola von Cramon ka thënë se qytetarëve të Kosovës u duhet një datë për liberalizim të…

“Opozita t’i kthehet tabelës së shumëzimit”, Ahmetaj: Brenda majit ndërtohen shtëpitë

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka zbuluar afatet se kur do të mbyllet procesi i rindërtimit…

Von der Leyen: Qytetarët e parë të BE-së mund të jenë vaksinuar para fundit të dhjetorit

“Komisioni Europian tani ka siguruar kontrata me gjashtë kompani. Qytetarët e parë evropianë mund të jenë…

Moderna publikon çmimin sa do të kushtojë një dozë vaksine anti-Covid

Vaksina e prodhuar nga Moderna do të ketë një çmim shitje për qeveritë mes 25 dhe…

Ministri italian: Sot nënshkruam deklaratën, komision ekonomik të përbashkët, ja qëllimi

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio tha se qëndrueshmëria e raporteve mes dy vendeve…

Miratohet paketa për të mbështetur Shqipërinë për pandeminë, BE akordon 103.3 mln euro për rikuperimin ekonomik

Bashkimi Europian i ka akorduar Shqipërisë 103.3 milionë euro për rikuperimin ekonomik, duke marrë shkas nga…