Konflikti Turqi-Greqi/ Ndërhyn Merkel, i telefon Erdoganit dhe Mitsotakisit

Tensionimi i situatës në Lindjen e Mesme, rreziku i përshkallëzimit të përplasjeve mes Turqisë dhe Greqisë…