Bashkëshortja e Kim Jong Un prej 9 muajsh e zhdukur, mediet: Edhe mund të jetë ekzekutuar!

Shumë mistere vijnë nga Korea e Veriut! Pas qarkullimit të lajmeve për vdekjen e Kim Jong-un,…

Vendet që nuk kanë raportuar asnjë rast me COVID-19, mes tyre edhe dy nga Evropa

Derisa numri i të infektuarve në mbarë botën i ka kaluar 3.5 milionë, ekzistojnë ende disa…

Ambasadorja amerikane në OKB flet për marrëveshjen Kosovë-Serbi: Trump po e çon botën drejt paqes

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kelly Craft, në mbledhjen e 75-të të Kombeve të…

Çfarë mund të bleni me 1 euro nëpër botë?

Udhëtimet në vende të ndryshme kërkojnë shpenzime të mëdha. Lexoni se çfarë mund të blini me…

Korea e Jugut me masa të reja për parandalimin e COVID-19

Korea e Jugut ka njoftuar se ka ndaluar tubimet e mëdha, duke mbyllur edhe lokalet e…

Më shumë se gjysmë viti nga shpërthimi i COVID-19, këto janë vendet ku ende s’është infektuar askush

Në dhjetor 2019, koronavirusi u përhap fillimisht në Wuhan të Kinës. Por, disa javë më vonë,…

Fotot gjysmë-ilegale nga e mistershmja Korea e Veriut

I gjithë vendi është i mbështjellë nga misteri dhe errësira, si nga ana praktike ashtu dhe…

12 shtetet që nuk janë prekur fare me Coronavirus

Ka disa shtete në të cilat koronavirusi nuk ka arritur të depërtojë ende që prej fillimit…

10 Best Natural Skin Exfoliators

Sometimes, store-bought exfoliating product can be overly harsh on skin, or sometimes not effective at all.…

Në sa shtete mund të udhëtohet pa viza me pasaportën e Maqedonisë?

Me pasaportën e Maqedonisë së Veriut, pa viza mund të udhëtohet në 124 vende. Henley %…