Albin Kurti bisedë telefonike me Lajçakun, mësohet se çfarë diskutuan

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Lajçakun, tregon çfarë diskutuan. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar…

Palmer thotë se marrëveshja duhet të jetë e pranueshme për qytetarët e Kosovës dhe Serbisë

Matthew Palmer thotë se marëveshja përfundimtare Kosovë – Serbi duhet të jetë e pranueshme për qytetarët…

Vuçiq: Për pak sa nuk shkaktova incident me palën kosovare, ja kush ishte dëshmitar

Vuçiq çel pak arkivat, thotë se për pak sa nuk shkaktova incident me palën kosovare, Lajçaku…

Haradinaj takohet me Lajçakun, jep detaje nga diskutimi lidhur me dialogun

Kandidati për president nga AAK-ja, Ramush Haradinaj, e priti sot në një takim emisarin e Posaçëm…

Albin Kurti kërkon bashkërendim të BE-së e SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi

Lëvizja Vetëvendosje ka lëshuar sot një komunikatë për takimin e mbrëmshëm të liderit të këtij subjekti,…

Emisari i BE-së shpalos afatet kohore për marrëveshjen finale Kosovë – Serbi

Lajçak shpalos afatet kohore për marrëveshjen finale Kosovë – Serbi. I dërguari i posaçëm i BE-së…

“A po vjen Lajçak në Kosovë me thika mbi harta, apo si ndërmjetësues?”

Nga KMDLNJ kanë reaguar pas vizitës së paralajmëruar të përfaqësuesit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajcak…

Teksa flet për dialogun, Lajçak ka pas shpine një hartë me Kosovën si pjesë të Serbisë

Lajçak flet për dialogun, pas shpine ka një hartë me Kosovën si pjesë të Serbisë. Emisari…

Valon Murati tregon kushtet që duhen plotësuar për bashkimin Kosovë- Shqipëri

Bashkimi Kosovë-Shqipëri, Valon Murati tregon kushtet që duhen plotësuar. Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim…

Pas zgjedhjeve të djeshme, ambasada amerikane thotë se SHBA-ja qëndron krah Kosovës

Ambasada amerikane ka thëbë se SHBA-ja qëndron krah Kosovës dhe se mezi presin të punojnë me…

Kandidati për president: Nëse Kosova nuk është në dyer të NATO-s, të bashkohemi me Shqipërinë

Haradinaj thotë se nëse Kosova nuk është në dyer të NATO’s, të bashkohemi me Shqipërinë. Kandidati…

Momenti i nënshkrimit të njohjes së Kosovës brenda ministrisë së Jashtme izraelite

Sot Kosova dhe Izraeli kanë zyrtarizuar njohjen e ndërsjellë. Pavarësia e Kosovës si shtet është njohur…