Home / Tag Archives: kosoves

Tag Archives: kosoves

Portierit të Kosovës i thyhet ‘zemra’

Manchester City është eliminuar nga Liga e Kampionëve nga Tottenham në një ndeshje tepër dramatike. Portieri i Kosovës, Arijanet Muric humbi mundësinë për të koleksionuar një medalje nga Liga e Kampionëve. Skuadra e tij, Manchester City u mposht në çerekfinale nga Tottenham duke i dhënë fund ëndrrës evropiane. Muric ka …

Read More »

Hungaria kundër Kosovës, ja si i përgjigjet Serbia

Serbia mirënjohëse ndaj Hungarisë. Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka falënderuar qeverinë hungareze për një qasje të balancuar ndaj Kosovës. Bërnabiq ka theksuar qeveria serbe ka një bashkëpunim të mirë me atë hungareze. “Hungaria e ka njohur pavarësinë e Kosovës por tani kemi mirëkuptim në mes dy vendeve për faktin se …

Read More »

Veseli lanson bibliotekën digjitale të Kosovës

Kreu i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka lansuar sot bibliotekën digjitale, duke theksuar se me këtë projekt do të përfitojnë të gjithë studentët dhe adhuruesit e librit. Ai tha se të rinjtë tanë janë gjeneratë e epokës digjitale, gjeneratë e inovacionit dhe dijes, që sjell zhvillim ekonomik. …

Read More »

“Beteja e Grykës së Kaçanikuta ia fali 28 dëshmorë Kosovës”

Haradinaj ka kujtuar dëshmorët e betejës së Kaçanikut Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar 20-vjetorin e betejës së Kaçanikut në të cilën ranë heroikisht 28 dëshmorë dhe 32 martirë. “Kaçaniku, me Brigadën 162 “Agim Bajrami”, e lartësoi emrin e vet edhe njëherë në Luftën Çlirimtare. Lirisë së Kosovës, kjo …

Read More »