Nisin seancat dëgjimore, 53 kandidatët për postet në KQZ-në e re kalojnë në ”filtrin” e Komisionit të Posaçëm

Komisioni i Posaçëm Parlamentar ka filluar sot me seancat dëgjimore të 53 kandidatëve të kualifikuar që…

Tjetër takim Meta-Basha/Meta publikon mesazhin e Kristaq Kumes:Ja çfarë më kërkoi profesori i nderuar

Teksa e gjithë vëmendje debatit politik është përqendruar tek reforma zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese, presidenti Ilir…

PS-PD janë kundër, KQZ shqyrton sot referendumin për sistemin e listat e hapura

Partitë politike dështuan në arritjen e një kompromisi për reformën zgjedhore, ku këshilli politik nuk arriti…