Cakaj thirrje qytetarëve në Medvegjë e Bujanoc të cilëve u janë pasivizuar adresat: Paraqisni rastet pranë zyrave të Këshillit Kombëtar Shqiptar

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj,…

Vaksina anti Covid për Shqipërinë, Cakaj takim online me komisionierin Varhelyi

Gjatë ditës së sotme, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi…

Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit mes ambasadës shqiptare dhe asaj të Kosovës në Gjermani

Me qëllim forcimin e marrëdhënieve vëllazërore mes Republikës së Shqipërisë dhe Kosovës, në fushën e politikës…

Cakaj: Qeveria e Shqipërisë mbështet financiarisht shqiptarët në Mal të Zi

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj,…

Cakaj takon Ahmetin: Faktori shqiptar ka rëndësi të patjetërsueshme në Maqedoninë e Veriut

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri Gent Cakaj, në kuadër të…

Kryesimi i OSBE-së, Cakaj: Promovimi i sigurisë nëpërmjet luftës kundër korrupsionit, prioritet

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në Takimin vjetor…

Ankesat e qytetarëve në Greqi, Cakaj jep shifrat: Është rritur kapaciteti në Ambasadë e Konsullatë, por ende kemi punë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar mbi situatën e…