Home / Tag Archives: kryeministri

Tag Archives: kryeministri

Kryeministri Haradinaj vlerëson rolin e Caritas-it në Kosovë

Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj ka vlerësuar se roli i Caritas-it i jashtëzakonshëm në kujdesin shëndetësor. Haradinaj ka pritur në takim përfaqësues të Caritas-it evropian, të pritë nga Don Viktor Sopi. Haradinaj ka thënë se Qeveria do të vazhdojë mbështetjen e programeve të përbashkëta të Caritas me komunat e Kosovës, …

Read More »

Kryeministri Haradinaj sot në interpelancë

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe një vartës i tij sot dalin në interpelancë në Kovendin e Kosovës. Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot seancat e papërfunduara të datave 30 janar, 28 shkurt, 7, 12 dhe 13 mars, të cilat ishin paraparë për 11 prill, por që u shtynë për shkak …

Read More »

Kryeministri Haradinaj kështu u prit në Amerikë

Kështu u prit kryeministri Ramush Haradinaj në Amerikë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, udhëtoi të premten për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Zyra e tij tha se kryeministri Haradinaj është ftuar nga “Komuniteti Katolik Shqiptar, Shën Pali, në Detroit, për të marrë pjesë në shënimin e 108-vjetorit të Kryengritjes …

Read More »

Pse kryeministri Haradinaj lahet me ujë të ftoftë? (Video)

Si gjithmonë, duke mos hezituar që të jetë i drejtpërdrejtë në intervista televizive, Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i është përgjigjur me humor pyetjeve që kanë bërë prezantuesit e emisionit #Gjesi, i cili filloi transmetimin nga hëna e 18 marsit në televizionin 7. Burimet kanë bërë të ditur se Haradinaj …

Read More »

Kryeministri Haradinaj porosit presidenti Thaçit: Mos mendo që e mashtron më popullin për territor

Kryeministri Ramush Harardinaj thellon akuzat kundër presidentit Hashim Thaçit, duke thënë që mos të mendojë që e mashtron më popullin për territor. Nga bastioni i tij, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje direkte Presidentit Thaçi që të mos tentojë të mashtrojë popullin me “korrigjime të lehta” sepse, sipas tij, nuk guxon të preken kufijtë. Në Kuvendin Zgjedhor të AAK’së në Decan, Haradinaj ka zgjedhur të flasë për tema nacionale. Ai i ka dërguar mesazhe direkte presidentit Thaçi, duke i thënë se nuk mund ta mashtrojë popullin për prekjen e kufijve, me emërime si “korrigjim, demarkim”, shkruan Gazeta Express. “Po juu garantojë se kufijtë e 17 shkurtit ju sigurojë s’mund kërkush me i prekë”, ka thënë Haradinaj. “Ia kem pa hajrin demarkimit me Malin e Zi Nuk mundet kërkush me na lujtë lojën as në emërime të korrigjimit, as në emër të demarkimit, as shkëmbimit të territoreve e as të ndarjes”, ka thënë Haradinaj. Tutje, ai i ka thënë presidentit të mos tentojë të mashtrojë..

Read More »