Masat e reja kundër COVID-19, mbyllen baret dhe restorantet në Paris

Zyrtarët qeveritarë dhe shëndetësorë nga Parisi dhe Ile-de-France u mblodhën për një konferencë shtypi në kryeqytet…

Autoritetet franceze: Sulmi me thikë pranë zyrës së Charlie Hebdo ‘një akt terrori’

Një sulm me thikë në Paris nga i cili mbetën të plagosur dy persona po trajtohet…

Franca shpalos planin 100 miliardësh për rimëkëmbje ekonomike

Qeveria e Francës do të zbulojë detajet për planin për rimëkëmbje ekonomike prej 100 miliardë euro.…

Covid-19 në Evropë, nga Franca te Kroacia vazhdon rritja e rasteve të reja

Nga Franca, Italia e Spanja, deri në Zvicër dhe Kroaci, numri i infeksioneve të reja me…