Fatkeqësi/ Shpëtoi 21 fëmijët nga mbytja, humb jetën tragjikisht zjarrfikësi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku zjarrëfikësi Ionanis Zafeiropulos, ka ndërruar jetë pasi…

Ftesa e Turqisë për dialog, Mitsotakis: Mos luani rolin e burrit të mirë, por…

Kyriakos Mitsotakis ka reguar ndaj ftesës publike të Turqisë për t’u ulur në bisedime, duke përjashtuar…

Greqia vendos gardh në kufirin me Turqinë, shihni pamjet nga Evros (Foto)

Ndërtimi i gardhit të ri në kufirin greko-turk në Evros po përparon me shpejtësi dhe do…

Darka Mitsotakis-Rama/ Zyra e kryeministrit grek zbardh diskutimet, nga minoriteti tek integrimi, ja temat kryesore

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis organizoi mbrëmë një darkë për nder të Kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë mbërritjes…

Tensionet me Turqinë për Mesdheun Lindor/ Greqia nis “ofensivën” në fushën e mbrojtjes. Çfarë vendosi qeveria helene këtë të hënë

Greqia ka në plan të blejë armë, të forcojë shtabin e saj të ushtrisë dhe të…

Greqia, masa të reja kundër Covid-19, ndihmë për biznesin e qytetarët

Shifrat në rritje të të infektuarve me Covid-19 kanë shkaktuar jo vetëm shqetësim, por dhe domosdoshmërinë…