Samedin Mehmeti zgjidhet drejtor i Policisë së Kosovës, kjo është biografia e tij

Samedin Mehmeti zgjidhet drejtor i Policisë së Kosovës. Samedin Mehmeti është zgjedhur drejtor i përgjithshëm i…

Qeveria ndan 165 mijë e 850 euro shtesë për KQZ-në për zgjedhjet e parakohshme

Zgjedhjet e parakohshme, Qeveria ndan 165 mijë e 850 euro shtesë për KQZ-në. Qeveria e Kosovës…

VV e bllokoi në kuvend, Selmanaj: Po ndihem përfekt

Selmanaj ka folur pas zhvillimeve të sotme në Kuvend. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj është deklaruar…

Lajçak kërkon nga Hoti që Vuçiq të lëvizë lirshëm nëpër Kosovë

Aleksandar Vuçiqit i është ndaluar hyrja në Kosovë. Si reagim i qëndrimit zyrtar dhe të vendosur…

Qeveria miraton kursimet dhe rishpërndarjen e mbi 47 milionë eurove për vitin 2020

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren…

Zyra e Kryeministrit deklarohet për shkarkimin e drejtorit të ATK-së dhe Doganave

Zyra e Hotit konfirmon edhe shkarkimin e drejtorit të ATK’së dhe Doganave. Zyra e Kryeministrit Avdullah…

Ndryshe nga Ministrja e Jashtme, zyra e Hotit jep shenja se do ta lejojë ministrin serb

Zyra e Hotit ndryshe nga ministrja e Haradinajt, jep shenja se do ta lejojë ministrin serb.…

Qeveria themelon Zyrën për Ofrimin e Asistencës për Qytetarët e Luginës së Preshevës

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për themelimin e Zyrës për Ofrimin e Asistencës për Qytetarët…

Meliza ‘përplaset’ me Hysenin në konferencë e Kryeministrit Hoti, dalin pamjet

Ministrja e Jashtme e shtynë pak Hysenin në konferencë, e largon nga Kryeministri. Ministrja e Jashtme,…

Dalin fotografi të Hotit dhe Hysenit brenda shtëpisë së Bardhë

Po vazhdojnë negociatat në shtëpinë e Bardhë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Sot pritet të nënshruhet një…

Shtyhet pë të hënën takimi i Hotit me partnerët e koalicionit

Takimi i Hotit me partnerët e koalicionit shtyhet për të hënën. Një takim i paralajmëruar mes…

Janjiq: Jemi për ndërtimin e rrugës për në Plavë bazuar në ligjet e Kosovës

Kryepeshkopi i Manastirit të Deçanit: Jemi për ndërtimin e rrugës për në Plavë bazuar në ligjet…