Me simbolin e LDK-së, Vjosa Osmanin e mbyll seancën e fundit të kësaj legjislature

Vjosa Osmani e mbyll seancën e fundit me simbolin e LDK-së. Kuvendi i Kosovës ka miratuar…

Zgjedhjet e jashtëzakonshme, skenari drejtë të cilit po shkon Kosova

Beteja për shefin e shtetit: Zgjedhjet e jashtëzakonshme, skenari drejtë të cilit po shkon Kosova. LDK-ja…

Bartja e detyrës së Presidentes, Zyra e Vjosa Osmanit del me sqarim

Zyra e Vjosa Osmanit del me sqarim për ligjshmërinë e bartjes së detyrës së Presidentes. Kryeparlamentarja…

Dorëheqja e Hasim Thaçit, Vjosa Osmani merr përkohësisht postin e Presidentit të Kosovës

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tash do të jetë ushtruese e detyrës së Presidentit. Pas dorëheqjes së Presidentit…

Presidente e Kosovës tash është Vjosa Osmani

Vjosa Osmani tash është Presidente e Kosovës. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tash do të jetë ushtruese e…

Vjosa Osmani: Kosova e Serbia janë dakorduar për të zhdukurit dhe të zhvendosurit në Bruksel, kjo duhet kundërshtuar

Osmani: Kosova e Serbia janë dakorduar për të zhdukurit dhe të zhvendosurit në Bruksel, kjo duhet…

Vjosa Osmani: Kontrata për homologimin ka skaduar, Devollët nuk mund ta paditin shtetin

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka deklaruar sot në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për ndryshimin e…

Kryeparlamentarja Osmani para Komisionerit të BE-së: Maratonës së Kosovës në integrimin europian duhet t’i vijë fundi

Osmani para Komisionerit të BE-së: Maratonës së Kosovës në integrimin europian duhet t’i vijë fundi. Kryeparlamentarja…

Osmani: Qeveria duhet të bojkotojë çdo negociatë ku është Daçiqi

Vjosa Osmani thotë që Qeveria duhet të bojkotojë çdo negociatë ku është Daçiqi. Sipas Vjosa Osmanit,…

Kryeparlamentarja Osmani publikon një fotografi të paparë më herët të Ibrahim Rugovës

Vjosa Osmani publikon një fotografi të paparë më herët të Ibrahim Rugovës. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka…

Vjosa Osmani tregon se është LDK, me flamur dardan para shtatores së Rugovës

Me flamur dardan para shtatores së Rugovës, Vjosa Osmani tregon se është LDK. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani…

Në Ditën Ndërkombëtare e Turizmit: Vjosa Osmani tregon bukuritë e Kosovës

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, me rastin e ditës ndërkombëtare të turizmit, përmes një videoje të shkurtër ka…