Flamuri i Kosovës tentohet të hiqet nga stadium para ndeshjes me Spanjën

Momenti kur tentohet të hiqet nga stadiumi flamuri i Kosovës. Tensione pak minuta para sfidës mes…

Dorëzohet Federata e Spanjës, më në fund i drejtohet në emër Kombëtares së Kosovës

Federata e Spanjës më në fund i drejtohet në emër Kombëtares së Kosovës. Duket se Federata…

Kosova është Kosovë, dorëzohet edhe Federata e Spanjës

Federata Spanjolle e Futbollit ka ndryshuar mënyrën e raportimit për Kosovën. Në një postim të fundit…

Ky pritet të jetë formacioni i Spanjës ndaj Kosovës

Spanja e pret Kosovën na “La Cartuja” në ndeshjen e parë midis këtyre dy shteteve. Pavarësisht…

Trajneri i Spanjës: Më pëlqen shumë Kosova, do të jetë ndeshje e komplikuar

Nesër do të luhet ndeshja në mes të Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Spanjës. Trajneri…

Gazetari spanjoll po i nënçmon ‘Dardanët’: Ndeshja kundër Kosovës do të jetë komode dhe e lehtë për Ramosin

Gazetari i sportit i njohur në Spanjë ka dhënë një deklaratë skandaloze gjatë një emisioni. Ulises…