Home / Tag Archives: lamtumire

Tag Archives: lamtumire

I thotë lamtumirë futbollit

I thotë lamtumirë futbollit

Diego Forlan, i ka dhënë fund karrierës së tij në futbollin aktiv. Legjenda e Uruguait pati një eksperiencë të paharrueshëm në Evropë me Manchester United dhe Atletico Madrid ndër të tjerë dhe ishte një yll në nivelin ndërkombëtar për vendin e tij,përcjell KosovaToday. “Historike për futbollin uruguaian. Mirënjohës për të …

Read More »

Lamtumirë Monaco, Falcao befason me vendimin e tij

Atletico Madrid dhe Valencia njoftohet se janë duke marrë parasysh lëvizjen e sulmuesit të Monacos Radamel Falcao këtë verë. Falcao gëzonte një sezon tjetër produktiv me rrobat e Ligue 1, duke gjetur rrjetën në 16 raste në të gjitha garat, por duket se ai do të përfundojë në La Liga …

Read More »

Lamtumirë Allegri, Juventus gjen trajnerin e ri

E ardhmja e Massimiliano Allegrit është pika më e madhe që flitet në Itali tani. Trajneri italian ende nuk e ka takuar Andrea Agnellin për të vendosur të ardhmen e tij në Juventus. Kontrata e Allegrit skadon në vitin 2020 dhe çdo gazetw sportive italiane në Itali shkruan për atë …

Read More »

Lamtumirë Champions League!

Torino ka tronditur Milanin sonte, duke e mposhtur me rezultat 2-0. Milani pëson një humbje të rëndë ndaj Torinos. Skuadra kuqezi pësoi dy gola duke bërë kështu që Champions League të bëhet një mision akomë i vështirë. Beloti ktheu në gol një penallti të shkaktuar në minutën e 58-të. Më …

Read More »

Lamtumirë Champions? Lazio gjobit dy lojtarët kryesor të skuadrës

Lazio pritet të gjobisë Sergej Milinkoviç-Savic dhe Luis Alberto pas kartonave të tyre të kuqe kundër Chievos. Il Messaggero raporton se Milinkoviç u gjobit 50,000 euro për t’u përjashtuar vetëm 34 minuta në humbjen Laos 2-1 të shtunën, përcjell ORAinfo. Gazeta shton se Luis Alberto do të marrë gjithashtu një …

Read More »

Lamtumirë Bayern! Ribery arrin marrëveshje me këtë skuadër

Franck Ribery është në prag të nënshkrimit për klubin në Katar Al-Sadd, raporton Kicker. 36-vjeçari do të largohet nga Allianz Arena këtë verë dhe tani do të bashkohet me ish-mesfushorin e Barcelonës dhe Spanjën Xavi në Katar,përcjell ORAinfo. Ribery ka shënuar katër gola në 21 paraqitje të Bundesligës për Bayern …

Read More »

Lamtumirë Barcelona, ky është ekipi i ri i Vidalit

Barcelona nuk do të jetë më e njëjta. Barcelona do t’i pësojë disa ndryshime në skuadër në fund të këtij sezoni, pasi disa lojtarë do të largohen. Skuadra katalonase mund të mbetet pa Arturo Vidalin, që është bërë cak i disa skuadrave. Mesfushori kilian po kërkohet nga Boca Juniors, ndërsa …

Read More »