Home / Tag Archives: largohet

Tag Archives: largohet

Man United në krizë, i largohet lojtari kryesor

Portieri i Manchester United, David de Gea, mund të largohet nga Manchester United në afatin kalimtar të janarit.David de Gea mësohet se po kërkon disa opsione jashtë Old Trafford, pasi që lojtari dëshiron ti ndjek ambiciet e tij që ta fitoj Ligën e Kampionëve, përcjell ORAinfo.Me sa duket spanjolli është në kërkim të një klubi të ri, në mënyrë që t’iu shkoj pas ambicieve të tij, që ta fitoj Ligën e Kampionëve, dhe se një opsion i mundshëm për spanjollin është edhe ajo e rikthimit në vendlindje tek Reali i Madridi.Ndërkaq për super portierin të interesuar raportohen të jenë edhe PSG-ja dhe Juventus. /ORAinfo/

Read More »

Adriana Lima largohet nga “Victoria’s Secret”

Supermodelja me famë botërore Adriana Lima ka dorëzuar krahët e engjëjve të firmës së njohur të të brendshme “Victoria’s Secret”.Pas 19 sfilatash, përkatësisht edhe 19 vitesh, ajo ka vendosur të largohet me kokën lart dhe duke falenderuar pafundësishët kompaninë ku ajo ka punuar fort. Teksa ka marrë pjesë në sfilatën e fundit ajo është përlotur duke i emocionuar të gjithë të pranishmit.Vlen të përmendim se Adriana Lima ka spikatur gjithnjë nëpër sfilata dhe është komentuar vazhdimisht për linjat e saj perfekte duke marrë parasysh faktin që është edhe nënë e dy vajzave. Lima ka postuar së fundmi një fotografi në rrjetin social “Instgram”, ku shfaqet duke festuar me vajzat pas sfilatës së fundit tek “Victoria’s Secret”. J.K.The post Adriana Lima largohet nga “Victoria’s Secret” appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Zhvillimet të papritura: Largohet Gattuso, ky pritet të jetë trajneri i ri i Milanit

Milan pritet të bëhet me trajner të ri. Vendin e Gennaro Gattusos do ta zë ish trajneri i Aresnalit, Arsene Wenger.Edhe pse Milan fitoi 3 ndeshjet e fundit, duke bërë që Gennaro Gattuso të duket më i qetë dhe më i sigurtë për pozitën e tij në pankinën e kuqezinjve.Por, nga Franca vjen një lajm befasues, që ngre sërish dyshime për të ardhmen e Gattusos. Arsene Wenger është shumë pranë kalimit te kuqezinjtë.Ajo që e publikon këtë lajm është revista prestigjioze “France Football”, sipas së cilës, në javët e fundit ka pasur shumë kontakte mes drejtuesve të Milanit dhe ish-trajnerit të Arsenalit.“Do të jem diku në ndonjë skuadër në fillim të vitit tjetër, por nuk e di se ku”, u shpreh Wenger kohët e fundit.“Kam pushuar dhe e kam ndjekur futbollin. E ndiej mungesën e tij”, ka thënë ish-tekniku i Arsenalit.Emri i Arsene Wenger është lidhur edhe me klube si Bayern Munchen dhe Real Madrid, kurse tani “France Football” e afron me Milanin, ku mund të ketë edhe rolin e menaxherit dhe ..

Read More »

Zyrtare: Moratta largohet nga Juventus, i bashkohet gjigantit nga Serie A

Beppe Marotta është i lirë të bëhet drejtor i ri i Interit pasi përfundon zyrtarisht kontratën e tij me Juventusin.Një deklaratë në faqen zyrtare të Juventusit ka treguar se lidhjet mes tyre, Beppe Marottas dhe regjisorit tjetër Aldo Mazzia janë ndërprerë.Për më tepër, 61-vjeçari do të marrë 361,775 euro kompensim nga Bianconerët, ndërsa Mazzia do të paguajë 278,000 euro.Ish-drejtori i Sampdoria ka qenë i lidhur ngushtë me skuadrën kryesore të Interit, së bashku me Steven Zhang. /ORAinfo/

Read More »

Kreu i NATO-s në Serbi: KFOR-i nuk largohet nga Kosova

Cesare Marinelli ka bërë të ditur se forcat e KFOR-it nuk do të tërhiqen nga Kosova.Kreu i Zyrës Ndërlidhëse të NATO-s në Serbi, Cesare Marinelli ka bërë të ditur se forcat e KFOR-it nuk do të tërhiqen nga Kosova.Po ashtu, ai ka theksuar se numri i tyre nuk do të zbritet kurse u shpreh se transformimi i Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri të Kosovës është “çështje shumë e vështirë politike”, përcjell lajmi.net.Marinelli, i cili është duke ushtruar funksionin në tri vitet e fundit, gjatë intervistës së tij me Zërin e Amerikës, përsëriti qëndrimin e sekretarit të përgjithshëm të Aleancës, Jens Stoltenberg, duke theksuar se edhe ai fuqishëm beson se KFOR-i është shumë i vlerësuar, njësoj sikurse roli i misionit në Kosovë. Ai konstatoi se NATO e vlerëson rëndësinë e KFOR-it, duke shtuar se gjithçka që po ndodh në këtë kuptim është shumë e kushtëzuar dhe se “KFOR-i nuk ka të ardhme tjetër përveçse të qëndrojë aty ku është”. Ai tha gjithashtu tha se NATO mbështet dialogun Be..

Read More »

Liverpoolit po i largohet ‘dështaku’

Liverpoolit po i largohet një lojtar shumë më rëndësi. Eshtë fjala për Divock Origi.Divock Origi ka vendosur që të largohet nga Liverpooli, pasi nuk ka vend në skuadër.Everrtoni ka kohë që është i interesuar për sulmuesin, por tani ka hasur në rivalitet të madh, përcjell “lajmi.net”.Besiktasti dhe Galatasaray, kanë hyrë në garë për t’i marr shërbimet e Origit.Evertoni do të shpresoj që ta bind Liverpoolin që të arrij marrëveshje, edhe pse të kuqtë nuk duan ta forcojnë rivalin e ligës.

Read More »

Dyshime për rrezik, Meghan Markle largohet me shpejtësi nga takimi

Dukesha e Sussex, Meghan Markle, u nxor sot me nxitim nga tregu ushqimor në Fixhi, pas shqetësimit të sigurisë dhe problemeve me kontrollimin e turmës.Ndonëse vizita e saj ishte parashikuar 20 minuta, ajo zgjati vetëm 6 minuta, teksa Meghan u dallua duke i pëshpëritur truprojës së saj, pak përpara se ta nxirrnin nga tregu në Suva.Meghan duhet të takonte tregtaret femra të punësuara me projektin e OKB-së, “Tregjet për Ndryshim”, por takimi u ndërpre dhe Dukesha qëndroi vetëm 6 minuta në treg, para se të nxirrej me nxitim prej andej.“Ajo takoi këdo që duhet të takonte dhe u largua. Aty mund të ishin shumë njerëz që do të dëshironin ta takonin, por ajo u takua me ata që shpresonin ta njihnin. Meghan u shoqërua jashtë për shkak të mungesës së menaxhimit të turmës”, tha një ndihmëse e familjes mbretërore.Video tregon momentin kur rojet e sigurisë zbuluan se diçka nuk shkonte me sigurinë dhe e shoqëruan me shpejtësi përmes turmës.Takimi në treg shënon ditën e nëntë të Princit Harry..

Read More »

Icardi me këtë deklaratë jep shënja se po largohet nga Inter!

Ia dhuroi fitoren Interit në minutën e fundit. Tani po e jep një lajm të keq për tifozët ‘Zi e kalt1ër’.Sulmuesi argjentinas i Interit, Mauro Icardi, duke folur rreth spekulimeve për largimit e tij ng Inter, ka thënë se ai do t’i vlerësojë të gjitha ofertat, megjithatë e ka theksuar se është i lumtur në Inter.Sulmuesi i Interit ka një klauzolë largimi prej 110 milionë eurosh në kontratën e tij me klubin, që është e vlefshme për klubet jashtë Italisë në dy javët e para të korrikut gjatë afatit kalimtar të verës, transmeton Gazeta Express.Megjithatë, pas largimit të Cristiano Ronaldo nga Real Madridi, mediat e huaja kanë raportuar se presidenti i klubit madrilen, Florentino Perez, është interesuar për argjentinasin, pasi që beson se ai është zëvendësuesi i përsosur i portugez, i cili u transferua në Juventus.Interi dëshiron t’ia rinovojë kontratën Icardit, e cila përfundon në fund të qershorit të vitit 2021, pasi që klubi dëshiron ose t’ia rritë këtë klauzolë të largimit ose të ..

Read More »

Interit po i largohet super lojtari

Interi shumë lehtë mund të mbetet pa yllin e skuadrës Milan Skriniar i cili është i vendosur që të largohet nga skuadra.Milan Skriniar ka refuzuar që ta nënshkruaj kontratën e re, pasi e dëshiron largimin nga Interi.Mbrojtësi sllovak është në radarin e Mancheter United, andaj po e pret një ofertë nga ata, përcjell “lajmi.net”.Skriniar i ka bërë me dije tashmë Interit se e kërkon largimin, andaj me gjasë mund të ndodh transferimi i tij te ‘Djajtë e Kuq’.Sllovaku mund të kaloj te Manchester United, por që duhet paguar 80 milionë euro te nerazurët.

Read More »

Dridhët Milan , super lojtari po largohet në janar

Gjiganti italian Milan po planifikon që në afatin kalimtar të janarit të bëjë disa transfere të cilat do ta ndihmonin që të jetë pretendent për titull në Serie A.Krahas prurjeve, pritet të ketë edhe largime. Franck Kessie po raportohet se mund ta braktisë Milanin për tu transferuar në Kinë apo PSG, përcjell ORAinfo.Mediat në itali raportojnë se mesfushori ka marr ofertë nga Kina dhe PSG, andaj drejtuesit e Milanit janë në presion të madh për shitjen e tij.Teknikisht Kessie është ende i Atalantas, pasi Milani ka paguar fillimisht 8 milionë euro, ndërsa në verën e vitit 2019 duhet të paguaj edhe 24 milionë të tjerë. Mbetet të shihet nëse Milan do të bindet për ta shitur yllin e Bregut të Fildisht. /ORAinfo/

Read More »