Lumir Abdixhiku ndan momente me vajzën e tij: Ja dolëm ma n’fund

Abdixhiku ndan momente me vajzën e tij: Ja dolëm ma n’fund. Lideri i Lidhjes Demokratike të…

Myftari i bjen ‘pishman’, i kërkon falje Melihate Tërmkollit

Ai e ka fyer ish deputeten e LDK-së Ish-drejtori i Teatrit Kombëtar dhe regjisori kosovar, Agon…

Tërmkolli – Myftarit: Të thërras publikisht të përlahem me ty njëherë, nëse nuk i beson vetes merre edhe Tomën

Tërmkolli i kundërpërgjigjet regjisorit, Agon Myftari. Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, i ka…

I dëboi partitë politike, Haskuka tregon pse e bëri

Haskuka tregon se pse i dëboi partitë politike. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka…

Partitë politike inspeksioni i qon te përmbaruesi, s’i paguan gjobat për shkeljen e masave anti-Covid në fushatë

Inspeksioni i çon partitë te përmbaruesi, s’i paguan gjobat për shkeljen e masave anti-Covid në fushatë.…

Nënkryetarja e LDK-së: Ne nuk përdorim gaz lotsjellës si Vetëvendosje

Sipas nënkryetares së LDK-së, Shqipe Mjekiqi-Sadiku, partia e saj si opozitë është paksa e kufizuar se…

Pas dorëheqjes së Vjosa Osmanit, ja kush është në krye të iniciativës “Guxo”

Presidentja e vendit ka dhënë dorëheqje. Ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Faton Peci, ka folur për…

Krejt çfarë ndodhi 5 vjet më parë, koha kur Thaçi u zgjodh president

Kosova tashmë ka presidentin e ri. Në shenjë proteste ndaj zgjedhjes së Thaçit president, opozita kishte…

Nis seanca për zgjedhjen e Presidentit

Fillon seanca për zgjedhjen e Presidentit, 83 deputetë të pranishëm në sallë. Ka filluar seanca për…

Haziri për zgjedhjen e presidentit: S’ka shpëtim, veç vonim

Haziri flet për zgjedhjen e presidentit. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka deklaruar…

Osmani arrin në sallë, përshëndetet me deputetët e LDK-së, por jo me Agim Veliun

Vjosa Osmani arrin në sallën e Kuvendit. Vjosa Osmani-Kardiu kandidate e VV’së për deputete ka arritur…

Pak para votimit të presidentit, Vetëvendosje tërheq përfundimisht Ligjin nga Kuvendi

Lëvizja Vetëvendosje e ka tërhequr Ligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme nga Kuvendi i Kosovës. Kështu kanë…