Home / Tag Archives: lendohet

Tag Archives: lendohet

Shkëputet ashensori, lëndohet një vajzë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin e Shqipërisë. Pasditen e sotme një person raportohet se ka mbetur i lënduar si pasojë e shkëputjes së një ashensori. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në një pallat në zonën e “Don Boskos” në Tiranë. Raportohet se e plagosur ka mbetur një vajzë që ndodhej brenda në ashensor. Ende nuk dihet identiteti dhe gjendja e saj.

Read More »

Bie në mina, lëndohet rëndë 26 vjeçari

Një person në Gjirokastër ka pësuar një aksident të rëndë. Ai, ka marrë lëndime serioze në Subash të Gjirokastrës si pasojë e një mjeti shpërthyes. I lënduari, i identifikuar si Vitjan Lluka, 26 vjeç, është transportuar menjëherë për në Spitalin e Traumës në kryeqytet, nëpërmjet një helikopteri, për të marrë ndihmë të specializuar mjekësore, shkruan TopChannel. Një grup hetimor, ndërkohë, ka nisur punën në bashkëpunim me prokurorinë për të mësuar rrethanat e plota të ngjarjes.

Read More »

Tronditet Juventusi, i lëndohet rëndë ylli i madh

Ka raporte që Leonardo Bonucci mund të jetë jashtë fushës për një muaj pasi një lëndimi në kyç të këmbës, përcjell ORAinfo. Mbrojtësi dukej se e shtrembëroi këmbën e tij në fitoren 2-1 ndaj Lazios mbrëma, por u përpoq të luante me dhimbje edhe për 20 minuta para se të jepte. Ai u pa duke e lënë Stadio Olimpico në paterica dhe po pëson teste këtë mëngjes. Sipas raporteve të fundit, besohet se Bonucci mund të jetë jashtë veprimit për një muaj./ORAinfo/

Read More »

Lëndohet rëndë ylli i PSG-së

Trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel paralajmëron se ka gjasa që Marco Verratti ka pësuar një dëmtim serioz në kyçin e këmbës. Ylli i Italisë çaloi gjatë fitores kundër ekipit të Ligës së Parë 9-0 ndaj Guingamp përcjell ORAinfo. Ai u ul pa probleme dhe një kundërshtar goditi aksidentalisht në kyçin e këmbës, duke e bërë lëndimim edhe më serioz. “Nuk është një lajm i mirë. Unë mendoj se ai ka pësuar një dëmtim serioz, “tha Tuchel për Canal +. “Kjo është gjëja më e keqe që mund të ketë ndodhur për ne …” Nëse Verratti do të përjashtohet për disa javë, nëse jo muaj, atëherë PSG mund të detyrohet të sjellë Adrien Rabiot përsëri në skuadër , pavarësisht statusit të tij të rebelimit të kontratës./ORAinfo/

Read More »

Shembet “Camp Nou”, lëndohet tifozi

Nuk pjesë e një çatie të Camp Nou është shembur dhe lënduar një spektator. Gjatë ndeshjes kundër Levantes në zonën 334 të stadiumit, pati një aksident që fatmirësisht nuk mbaroi në tragjedi, përcjell ORAinfo. Një copë në rënë e kulmit goditi një tifoz i cili kishte lëndime të lehta dhe u ndoq nga mjekët e Kryqit të Kuq. Stafi i klubit menjëherë arriti ta shikonte atë për të parë se në çfarë gjendjeje ishte në për të shmangur ndonjë aksident të ri. Problemi u zgjidh dhe nuk pati më shumë incidente./ORAinfo/

Read More »