Home / Tag Archives: leonardo

Tag Archives: leonardo

Nis fesa te Rossonerët, Leonardo po e sjellë yllin e madh

Rossonerët dëshirojnë të përforcohen. Milan është jashtëzakonisht i kënaqur me lojtarin brazilian, Lucas Paqueta që kur u bashkua me ekipin e klubit brazilian Flamengo në janar. Milan ishin tashmë është lidhur me yllin e Gremios sulmuesin, Everton, por tani një tjetër emër është shfaqur në listën e tyre të mundshme …

Read More »

Rossonerët në festë! Leonardo po e sjell yllin e madh në “San Siro”

Projekti i të rinjve në shtëpinë e Milanos do të vazhdojë në afat të gjatë duke përfshirë edhe në departamentit ofensiv. Sipas treguesve të fundit të tregut, rossonerët së shpejti do të gjuajnë për burime të reja dhe premtuese, në veçanti një krah sulmimi të shpejtë dhe cilësor dhe një sulmues që mund të integrohet sa më shpejt që të jetë e mundur, siç ndodhi me Krzysztof Piatek në sesionin e fundit përcjell ORAinfo. Në këtë kuptim, redaktorët e Sportmediaset treguan emrin që së shpejti do të i bashkohet Milanit. Allan Saint-Maximin i kërkuar në janar dhe me të cilën do të duket se tashmë ekziston një marrëveshje e përgjithshme në nivelin kontraktual. Ai do të largohet nga Nice dhe duket i bindur se ai do të ndryshojë shpejt fanellën e tij./ORAinfo/

Read More »

Leonardo ia jep lajmin e zi Milanit

AC Milan nuk do të transferojë sulmuesin e AS Monaco, Radamel Falcao gjatë dritares së transferimit të verës, thotë Calcio Mercato. Agjenti i Kolumbisë Jorge Mendes i ofroi Rossonerëve një shans për ta nënshkruar atë në janar ose në fund të sezonit, por negociatat nuk arritën të përparonin përcjell ORAinfo. Milan dhe Leonardo konsideron Falcao, 33 vjeç, shumë i vjetër për tu konsideruar si një objektiv, me politikën e re të klubit që tani vetëm të nënshkruajë lojtarët midis moshës 20 dhe 26 vjeç./ORAinfo/

Read More »

Leonardo përgatitë listën, katër mesfushorë zbarkojnë në San Siro

AC Milan kanë synuar disa mesfushorë të rinj dhe premtues për të përforcuar skuadrën e tyre, siç raportohet nga Tuttosport. Në fakt, katër lojtarë janë identifikuar përcjell ORAinfo. Gazeta me bazë në Torino raporton se dy profile të mirë-krijuar, Sensi i Sassuolo dhe Weigl i Dortmundit, janë shtuar në listën e dëshirave, por edhe dy lojtarë të rinj: Tonali i Brescias dhe Tchouameni i Bordeaux./ORAinfo/

Read More »

Nis festa! Leonardo po transferon “mbretin e driblimeve”

CIES, ose observatori ndërkombëtar i njohur i futbollit evropian, ka publikuar sot një renditje të re shumë interesante. Në këtë rast janë lojtarët, të përfshirë në pesë ligat kryesore të Evropës, të cilat kanë përqindjen më të lartë të dribbling të suksesshme gjatë sezonit aktual përcjell ORAinfo. Mbreti i padiskutueshëm i këtij renditja të ‘dribblers’ është madhështia e tij, Leo Messi; fenomeni i Barcelonës krenohet me një normë suksesi prej 67%, me një mesatare prej një driblimi të përsosur çdo 19 minuta që luhet. Numra mbresëlënës për Messin, por çuditërisht në vendin e dytë është ylli që po kërkohet nga Milanit: francezi Allan Saint-Maximin . Ai ka një shkallë suksesi prej 60%, duke konfirmuar aftësitë e shkëlqyera teknike të të cilave ne kemi folur për njëfarë kohe./ORAinfo/

Read More »

Leonardo gëzon rossonerët, po sjellë “treshen” e famshme te Milan

Skautët e Milanit janë më të zhurmshëm se kurrë. Me rinovimin e skuadrës në muajt e fundit, në asnjë pjesë të vogël deri tek shtesat e Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta në skuadër, Milan shpreson të vazhdojë formën e mirë të transferimit në dritaren e ardhshme të transferimit të verës përcjell ORAinfo. Sipas asaj që është mësuar nga CalcioMercato.com, rrjeti i vëzhgimit të Milanos aktualisht është pjesërisht i fokusuar në klubin kroat Dinamo Zagreb. Me sa duket, Milani e sheh Zagrebin si një pishinë të madhe talentesh, me të paktën tre emra në listën e blerjeve të rossonerëve. Së pari, spanjolli Dani Olmo, i cili me Milan ka qenë i lidhur me muajt e fundit. Olmo konsiderohet të jetë një nga lojtarët më të mirë të Dinamo Zagreb dhe klubi e vlerëson atë në 25 milionë euro. Megjithatë, për nënshkrimin e Olmo Milan do të përballet me konkurrencë të ashpër nga Barcelona dhe Borusia Dortmundit; të cilët janë të interesuar të nënshkruajnë atë. Dy emrat e tjerë të Milanit janë të lidhur m..

Read More »

Rabiot te Milan, Leonardo jep lajmin që pak kush e priste

E ardhmja e Adrien Rabiot është ende e pazgjidhur. Për disa javë ka pasur lajme për një marrëveshje praktikisht arritur në mes të futbollistit francez, dhe Barcelonës. Ai foli edhe për një pagë prej 10 milionë euro në vit, plus një tjetër 10 milion si komisionet për nënshkrimin. Në fund çdo gjë që duket anashkalua, pasi që Rabiot fajsoi nënën Veronique si agjente të tij që nuk ka mbyllur transferimin pozitivisht nga klubi prestigjioz spanjoll përcjell ORAinfo. 23 vjeçari i lindur në Saint-Maurice ishin afruar edhe në Milano, ai pa se Leonardo e njeh mirë atë që nga ditët kur ai punoi në PSG. Pavarësisht thashethemeve, megjithatë, shpresat e klubit kuqezinjve për të nënshkruar atë janë ende të pakta, pavarësisht trazirave të fundit. /ORAinfo/

Read More »

Leonardo “qon në këmbë” rossonerët, po transferon treshen e famshme

Periudha pozitive e ekipit të Milanit nuk dihet se deri kur do të vazhdojë. Por, është Leonardo de Araujo, tashmë super aktiv në planifikimin e së ardhmes së afërt përcjell ORAinfo. Në të vërtetë, pas përforcimeve të papritura vendimtare menjëherë (Paqueta dhe Piatek) arriti në janar, blerjet e tjera janë planifikuar për verën. Thashethemet rreth objektivave të mundshëm të menaxherit janë tashmë shumë rreth mediave të ndryshme. Gazetarët e Rai Sport raportojnë sot tre emra mbi të cilët Leonardo po punonte për të ardhmen e afërt. Bëhet fjalë për Reinier, Helinho dhe Luan Santos./ORAinfo/

Read More »

Leonardo dhe Maldini shkojnë në stërvitjet e Milanit, çka ndodhi aty?

Milan do të luaj kundër Empolit të premten në kuadër të Serie A. E për të parë nga afër përgatitjet e skuadrës së Gennaro Gattusos, drejtori sportiv Leonardo dhe kreu i zhvillimit Paolo Maldini ishin të pranishëm në qendrën e stërvitjeve të klubit. Dyshja besohet se ka shkuar për të parë se cili është raporti i Gennaro Gattusos me lojtarët dhe rreth stërvitjeve që po bëhen para ndeshjes së nesërme, përcjell ORAinfo. Leonardo dhe Maldini janë duke bërë përgatitjet edhe për afatin e verës, ku disa lojtarë pritet të sjellën në ‘San Siro’. Rossonerët janë në formë të mirë dhe skuadra po duket më e fortë tani se sa në çdo moment në pesë vitet e fundit. /ORAinfo/

Read More »

Leonardo dështoi ta transferonte yllin e madh

Ish ylli i Atletico Madrid, Ferreira Carrasco ishte i lidhur me një lëvizje te Arsenalit dhe AC Milan në dritaren e transferimit të janarit. Ndërmjetësi Federico Pastorello ka folur me RMC Sport për të shpjeguar se pse ylli belg nuk e ka lënë Kinën ku po luan aktualisht përcjell ORAinfo. “Ju duhet të kërkoni agjentin e tij, unë kam qenë ndërmjetësi.” Carrasco është një futbollist i rëndësishëm që mund të bëjë ndryshime në Evropë, por kinezët mund të jenë pak të ndërlikuar ndonjëherë. “Ata mendojnë më shumë për marrëdhënien që ata kanë me homologun e tyre. “Kjo është arsyeja pse Carrasco nuk u largua, Interi u përpoq të hynte në bisedimet e transfertave, por asgjë nuk ndodhi në fund të seancës së ardhshme dhe do t’i japë Carrasco këshillat më të mira që ai mund”, ka thënë ndrëmjetëuesi./ORAinfo/

Read More »