Home / Tag Archives: leonardo

Tag Archives: leonardo

Nis fesa te Rossonerët, Leonardo po e sjellë yllin e madh

Rossonerët dëshirojnë të përforcohen. Milan është jashtëzakonisht i kënaqur me lojtarin brazilian, Lucas Paqueta që kur u bashkua me ekipin e klubit brazilian Flamengo në janar. Milan ishin tashmë është lidhur me yllin e Gremios sulmuesin, Everton, por tani një tjetër emër është shfaqur në listën e tyre të mundshme …

Read More »

Rossonerët në festë! Leonardo po e sjell yllin e madh në “San Siro”

Projekti i të rinjve në shtëpinë e Milanos do të vazhdojë në afat të gjatë duke përfshirë edhe në departamentit ofensiv. Sipas treguesve të fundit të tregut, rossonerët së shpejti do të gjuajnë për burime të reja dhe premtuese, në veçanti një krah sulmimi të shpejtë dhe cilësor dhe një sulmues që mund të integrohet sa më shpejt që të jetë e mundur, siç ndodhi me Krzysztof Piatek në sesionin e fundit përcjell ORAinfo. Në këtë kuptim, redaktorët e Sportmediaset treguan emrin që së shpejti do të i bashkohet Milanit. Allan Saint-Maximin i kërkuar në janar dhe me të cilën do të duket se tashmë ekziston një marrëveshje e përgjithshme në nivelin kontraktual. Ai do të largohet nga Nice dhe duket i bindur se ai do të ndryshojë shpejt fanellën e tij./ORAinfo/

Read More »

Leonardo ia jep lajmin e zi Milanit

AC Milan nuk do të transferojë sulmuesin e AS Monaco, Radamel Falcao gjatë dritares së transferimit të verës, thotë Calcio Mercato. Agjenti i Kolumbisë Jorge Mendes i ofroi Rossonerëve një shans për ta nënshkruar atë në janar ose në fund të sezonit, por negociatat nuk arritën të përparonin përcjell ORAinfo. Milan dhe Leonardo konsideron Falcao, 33 vjeç, shumë i vjetër për tu konsideruar si një objektiv, me politikën e re të klubit që tani vetëm të nënshkruajë lojtarët midis moshës 20 dhe 26 vjeç./ORAinfo/

Read More »

Leonardo përgatitë listën, katër mesfushorë zbarkojnë në San Siro

AC Milan kanë synuar disa mesfushorë të rinj dhe premtues për të përforcuar skuadrën e tyre, siç raportohet nga Tuttosport. Në fakt, katër lojtarë janë identifikuar përcjell ORAinfo. Gazeta me bazë në Torino raporton se dy profile të mirë-krijuar, Sensi i Sassuolo dhe Weigl i Dortmundit, janë shtuar në listën e dëshirave, por edhe dy lojtarë të rinj: Tonali i Brescias dhe Tchouameni i Bordeaux./ORAinfo/

Read More »

Nis festa! Leonardo po transferon “mbretin e driblimeve”

CIES, ose observatori ndërkombëtar i njohur i futbollit evropian, ka publikuar sot një renditje të re shumë interesante. Në këtë rast janë lojtarët, të përfshirë në pesë ligat kryesore të Evropës, të cilat kanë përqindjen më të lartë të dribbling të suksesshme gjatë sezonit aktual përcjell ORAinfo. Mbreti i padiskutueshëm i këtij renditja të ‘dribblers’ është madhështia e tij, Leo Messi; fenomeni i Barcelonës krenohet me një normë suksesi prej 67%, me një mesatare prej një driblimi të përsosur çdo 19 minuta që luhet. Numra mbresëlënës për Messin, por çuditërisht në vendin e dytë është ylli që po kërkohet nga Milanit: francezi Allan Saint-Maximin . Ai ka një shkallë suksesi prej 60%, duke konfirmuar aftësitë e shkëlqyera teknike të të cilave ne kemi folur për njëfarë kohe./ORAinfo/

Read More »

Leonardo gëzon rossonerët, po sjellë “treshen” e famshme te Milan

Skautët e Milanit janë më të zhurmshëm se kurrë. Me rinovimin e skuadrës në muajt e fundit, në asnjë pjesë të vogël deri tek shtesat e Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta në skuadër, Milan shpreson të vazhdojë formën e mirë të transferimit në dritaren e ardhshme të transferimit të verës përcjell ORAinfo. Sipas asaj që është mësuar nga CalcioMercato.com, rrjeti i vëzhgimit të Milanos aktualisht është pjesërisht i fokusuar në klubin kroat Dinamo Zagreb. Me sa duket, Milani e sheh Zagrebin si një pishinë të madhe talentesh, me të paktën tre emra në listën e blerjeve të rossonerëve. Së pari, spanjolli Dani Olmo, i cili me Milan ka qenë i lidhur me muajt e fundit. Olmo konsiderohet të jetë një nga lojtarët më të mirë të Dinamo Zagreb dhe klubi e vlerëson atë në 25 milionë euro. Megjithatë, për nënshkrimin e Olmo Milan do të përballet me konkurrencë të ashpër nga Barcelona dhe Borusia Dortmundit; të cilët janë të interesuar të nënshkruajnë atë. Dy emrat e tjerë të Milanit janë të lidhur m..

Read More »

Rabiot te Milan, Leonardo jep lajmin që pak kush e priste

E ardhmja e Adrien Rabiot është ende e pazgjidhur. Për disa javë ka pasur lajme për një marrëveshje praktikisht arritur në mes të futbollistit francez, dhe Barcelonës. Ai foli edhe për një pagë prej 10 milionë euro në vit, plus një tjetër 10 milion si komisionet për nënshkrimin. Në fund çdo gjë që duket anashkalua, pasi që Rabiot fajsoi nënën Veronique si agjente të tij që nuk ka mbyllur transferimin pozitivisht nga klubi prestigjioz spanjoll përcjell ORAinfo. 23 vjeçari i lindur në Saint-Maurice ishin afruar edhe në Milano, ai pa se Leonardo e njeh mirë atë që nga ditët kur ai punoi në PSG. Pavarësisht thashethemeve, megjithatë, shpresat e klubit kuqezinjve për të nënshkruar atë janë ende të pakta, pavarësisht trazirave të fundit. /ORAinfo/

Read More »