Home / Tag Archives: lindjes

Tag Archives: lindjes

Pse disa njerëz kanë një vrimë të vogël te veshët e tyre

Pse disa njerëz kanë një vrimë të vogël te veshët e tyre

Një përqindje e vogël e popullsisë është lindur me sinus preaurikular – vrimë e vogël e cila gjendet në pjesën e jashtme të veshit. Por, pse ekziston kjo vrimë? Teknikisht, kjo vrimë është defekt i lindjes, transmeton KosovaToday. Rasti i parë me këtë fenomen është dokumentuar në vitin 1864 nga Van Heusinger. Sipas biologut evolucionar – Neil Shubin – këto …

Read More »

Përgjigjet Kaltrina Mikushnica

Përgjigjet Kaltrina Mikushnica

Kaltrina Mikushnica është një emër shumë i njohur për publikun. Moderatorja nga Vushtrria u bë e pëlqyer nga të gjithë me thjeshtësinë dhe elegancën e saj, përcjell KosovaToday. Atë e gjejmë përherë tejet aktive në rrjete sociale ku posedon me mijëra ndjekës. Muaj me parë ajo është bërë nënë për herë të dytë. E duket se ende nuk i ka …

Read More »

Çfarë kuptimi kanë ato shkurtesa dhe në çfarë udhëzojnë vlerat e tyre!

Çfarë kuptimi kanë ato shkurtesa dhe në çfarë udhëzojnë vlerat e tyre!

Analizat e gjakut tregojnë qartë se a është organizmi i shëndetshëm, a ekzistojnë procese inflamatore, ndonjë sëmundje, anemi, infeksion, gjendje ushqyeshmërie organizmi dhe ekspozim ndaj materieve toksike e të ngjashme Kur është fjala për hulumtimin laboratorik të gjakut, ai nënkupton dy lloje analizash: ato të cilat janë të orientuara në hulumtimin e llojit, numrit, raportit dhe dukjes së elementeve qelizore …

Read More »

çka i ka ndodhur pas lindjes së vajzes

çka i ka ndodhur pas lindjes së vajzes

Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Ajo është e martuar me aktorin e njohur shqiptar, Bes Kallaku, me të cilin kanë edhe një vazjë. Xhensila vazhdon të jetë shumë aktive nëpër koncerte edhe pasi është bërë nënë. Mbrëmë ajo ka përformuar në një diskotekë dhe për tu dukur sa me bukur ajo ka shkuar të Sellam …

Read More »

Po ‘shpërthen’ nga kilogramët e tepërt pas lindjes

Po ‘shpërthen’ nga kilogramët e tepërt pas lindjes

Fahrije Evcen dhe Burak Ozcivit janë dy aktorë shumë të njohur dhe të pëlqyer turk. Që të dy morën zemrat e publikut si në Turqi ashtu edhe më gjerë, përcjell KosovaToday. Para pak muajve ata u bënë prindër për herë të parë. E pas lindjes duket se Fahriye nuk po mundet ta marrë veten sepse në fotot që i publikon …

Read More »

Rikthen format pas lindjes, është veshur e rregulluar

Rikthen format pas lindjes, është veshur e rregulluar

Elita Rudi është moderatorja shumë e njohur dhe e dashur kosovare. Ajo është shumë e përfolur sidomos për jetën e saj private, shkruan KosovaToday. Elita është bërë nënë për herë të parë, e po e shijon mjaftë shumë këtë periudhë. Ajo vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto në të …

Read More »

Vikendet e Linda Halimi

Vikendet e Linda Halimi

Linda Halimi,gjithmonë ka ditur të tërheqë vëmendje. Edhe pse ka kohë që nuk ka sjellur diçka të re në muzikë vazhdon të jetë një nga emrat më të përfolur në shoubiz, shkruan lajmi.net. Këngëtarja minuta më parë ka ndarë me ndjekësit e saj në Facebook një video mjaft provokuese ku shihet duke shtrirë këmbët mbi bashkëshortin dhe ai gudulis artisten. …

Read More »

Xhensila na “tranon” me foton e fundit

Xhensila na “tranon” me foton e fundit

Ajo cilësohet për stilin e saj të veçantë. Këngëtarja e njohur Xhensila Myrtezaj njihet për zërin e saj me anë të së cilit ka bërë për vete shumë fansa, shkruan Indeksonline. Ajo me këngët e saj ka arritur të pritet mjaft mirë nga publiku duke qenë mjaft e kërkuar edhe nëpër mbrëmje të ndryshme muzikore. Xhensila pas lindjes së vajzës …

Read More »