“Kur je në detyrë si kjo, s’ke kurrë kohë”, Xhaçka e emocionuar në kalimin e detyrës te Peleshi: Ja projekti që po i lë në dorëzim

Olta Xhaçka e cila pak orë me parë mori në dorëzim postin e ministres së Jashtme,…

Cilat kompani prodhojnë më së shumti armë në botë

Në vitin 2019, shitja e armëve dhe kërkesa për shërbime ushtarake kanë shënuar rritje prej 8.5…

Video/ Shpejtësi dhe aftësi të reja manovrimi, SHBA prezanton helikopterin e gjeneratës së re

Sikorsky-Boeing SB-1 Defiant, përfaqëson gjeneratën e re të helikopterëve ushtarakë të SHBA, dhe pritet të zëvendësojë…