Home / Tag Archives: lojtari

Tag Archives: lojtari

Bale nuk po kalon mirë tek Reali, flet më në fund lojtari

Ylli uellsian i Real Madridit më në fund ka thyer heshtjen. Bale ka qenë pjesë e madhe e medieve sportive në ditët e fundit, për pakënaqësitë e tij te skuadra nga ‘Santiago Bernabeu’. Mediet në Spanjë raportonin se situata e Bale te Real Madrid nuk është aspak e mirë, me lojtarin që raportohej se po qëndronte i distancuar edhe nga pjesa e tjetër e skuadrës. Gjërat më shumë u komplikuan pas ndeshjes së fundit që Real Madrid e zhvilloi me Levanten në udhëtim. Por, ish anëtari i Tottenhamit ka thyer heshtjen duke përgënjeshtruar gjithë zërat pak kohë para ndeshjes së kthimit me Barcelonën në ‘Santiago Bernabeu’. “Ekip. Të bashkuar. Hala Madrid”, ka shkruar Bale në postimin e fundit në rrjetet sociale.

Read More »

Jo Ronaldo, Messi as Neymar, ky është lojtari më i pasur në botë

Ronaldo, Messi e Neymari mendohen si lojtarët më të pasur në botë. Megjithatë, në Premierligë, në skuadrën e Leicester City luan lojtari që ka pasurinë më të madhe në botën e futbollit. Bëhet fjalë për një lojtar që nuk ka luajtur asnjë ndeshje me skuadrën e parë të skuadrës, por që ka një klauzolë liruese prej 15 milionë eurove. Faiq Bolkiah është lojtari që ka pasurinë më të madhe, por sigurisht jo për shkak të fitimeve personale, shkruan ‘Goal’. Bolkiah është nipi i Sulltanit të Bruneit. Enigmatiku i ri ka një pasuri prej më shumë se 17 bilionë eurove. Në anën tjetër, nëse marrim si shembull Cristiano Ronaldon, i cili në dallim me lojtarët e tjerë siguron të ardhura të mëdha, ai duket i ‘varfër’ krahasuar me Bolkiah. Portugezi llogaritet të ketë një pasuri prej rreth 220 deri në 280 milionë euro.

Read More »

Lojtari i Manchester Unitedit diagnostifikohet me kancer

Një lajm të rëndë kanë marrë tifozët e Manchester Unitedit. Mbrojtësi i Manchester United, Max Taylor është diagnostifikuar me kancer. Taylor, i cili nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale në Old Trafford vitin e kaluar e ka pritur me qetësi lajmin dhe është i gatshëm të futet në fazën e fizioterapisë. “Unë do të doja të falënderoj të gjithë në klub që më ka ndihmuar që nga dita e parë”, tha Taylor, pas pranimit të lajmit. Mësohet se shpenzimet shëndetësore të futbollistit do t’i paguaj vetë skuadra angleze. Taylor konsiderohet te United si një nga talentët më perspektivë.

Read More »

Lojtari i Kosovës nënshkruan kontratë me Barcelonën deri në vitin 2021

Lojtari i Kosovës, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën e tij me gjigantin spanjoll Barcelona. Barcelona dhe Labinot Kabashi kanë arritur një marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke e zgjatur edhe për dy vite tjera, deri më 30 qershor 2021. Talenti kosovar do të ketë një klazolë prej 40 milionë euro që do të bëhet 100 milionë nëse bëhet pjesë e ekipit të parë. Labi ka kaluar nëpër të gjitha kategoritë e futbollit të Barcelonës, duke debutuar sezonin e kaluar në Uefa Youth League dhe në moshën 16 vjeç u thirr nga ekipi i parë i Kosovës. “Dua ta falënderoj FC Barcelonën për besimin që gjithmonë ka pasur në mua përkundër lëndimeve që kam përjetuar në muajt e fundit, klubi ka qenë gjithnjë pranë meje dhe unë dua të kthej gjithë këtë besim me punë, përpjekje dhe futboll”, deklaroi ai.

Read More »

E pranon lojtari i Milanit: Ky trajner është më i ashpër se Gattuso

Franck Kessie pranon se ai ka rënë shumë, sidomos në kundërsulmet dhe pretendon se Gian Piero Gasperini ishte ‘më i ashpër’ sesa ai Gennaro Gattuso te Milani. “Sot kam shanse por bëj shumë, veçanërisht në kundërsulm”, tha ai për DAZN, përcjell ORAinfo. “Kjo është pjesërisht sepse jam i lodhur kur shkoj në golin e kundërt dhe pjesërisht sepse në Atalanta, unë u bashkova me më shumë lojtarë në pushim”. “Sidoqoftë, Gattuso më jep inkurajim çdo ditë për të dhënë më shumë. Ai më kërkon të jem më i guximshëm”, tha ai. “Sesionet e trajnimit të Gasperinit ishin më të ashpra. Ne me të vërtetë u zhvillua shumë dhe Gasperini ishte më i egër se Gattuso, edhe nëse kjo nuk duket të jetë rasti, sepse Gattuso bën thirrje më të larta”, tha ai “Unë jam shumë i zjarrtë sepse Liga e Kampionëve është konkursi më i madh në Evropë dhe unë do të bëj çmos për të arritur atje”. “Atalanta nuk janë rivalët tanë të vetëm për Ligën e Kampionëve. Ne duhet të mendojmë për veten e parë dhe të përpiqemi të fitojm..

Read More »

Super-lojtari pranon ta vesh fanellën e Milanit

“Në janar ai nuk do të largohet,” një premtim që Sassuolo e bëri realitet që Stefano Sensi mbeti në klub pavarësisht nga përpjekjet e Milanit për të nënshkruar mesfushorin. Është zbuluar se drejtori sportiv i Rossonerëve, Leonardo, ka bërë përpjekje serioze për Sensi karakteristikat e të cilit i kujton Verratti, i cili u nënshkrua nga drejtori për PSG në 2012. Mesfushori është gjithashtu në listën e dëshirës së Leonardo për çmimin e lirë përcjell ORAinfo. Siç mësohet nga Calciomercato.com, në ditët e fundit, menaxhmenti i Sassuolo informoi Milanin për çmimin që së shpejti do të rritet. Deri më sot Sensi vlerësohet në 25 milionë euro, ndërsa operacioni mund të zvogëlohet për sa i takon Neroverdi si Plizzari i Milanit. Prandaj, për qershor, Leonardo synon të bëjë një përpjekje tjetër duke ofruar homologë teknikë në marrëveshje. Nga pamja e saj, Sensi tashmë ka pranuar një lëvizje të mundshme./ORAinfo/

Read More »

“Armata e kuqezi po kthehet”, ky është lojtari që nuk ndalet kurrë

Milan tani është një ekip i vërtetë. Ekipi po korrë suksese në krahasim me pasiguritë e një muaji më parë. Krzysztof Piatek dhe Lucas Paquetá kanë ringjallur MIlanin duke i dhënë një siguri të madhe përcjell ORAinfo. Për cilësinë dhe vendosmërinë e tyre shtohet Gianluigi Donnarumma i patejkalueshëm, por edhe Frank Kessié i cili është i palodhur. Gjithkush jep më të mirën, kushdo që qëndron në drejtimin e duhur. Është kryevepra e vogël e Gennaro Gattuso, por vetë trajneri është autor i një kthese të bujshme. Ekipi i tij me të vërtetë është bërë i pjekur dhe potencialisht i plotë./ORAinfo/

Read More »

Ish lojtari i Milanit, ‘tradhtoi’ menaxherët e futbollit me kalimin te Barcelona

Kevin-Prince Boateng ka ‘tradhtuar’ shumë menaxherë futbolli gjatë muajit janar, duke shkuar papritmas nga Sassuolo në Barcelonë dhe duke privuar ata që e kishin zgjedhur atë të ishte një nga lojtarët e tyre themelor në ligën virtuale. Disa njerëz me sa duket nuk e morën mirë këtë vendim të tij. “Më jepni paratë, ky është IBAN!”, Shkroi ai në një mesazh privat tek Ghaniani. Dhe disa ditë më vonë, shumë e tepërt, lojtari paguar, duke transferuar paratë në llogarinë e Renato-s, përcjell ORAinfo. “Tung Renato, transferimi është bërë, një përqafim i madh”, u përgjigj lojtari i Barcelonës, duke e bërë një postim në profilin e tij dhe duke e lënë ‘menaxherin’ e habitur. “Jo jo jo, nuk e besoj, nuk është e mundur. do të ligështohesh”. Ndërkohë, Renato ka vendosur të dhurojë para për bamirësi. /ORAinfo/

Read More »

Ish-lojtari i Milanit e “qon në qiellin e shtatë” Juventusin

Mesfushori i Sassuolo, Manuel Locatelli vlerësoi lartë Juventusin pas fitores 3-0, duke këmbëngulur se ata teknikisht janë më të mirët në Seria A përcjell ORAinfo. Fitorja e ekipit bardhezi ia siguroi atyre kryesimin në krye të tabelës së Serie A. Locatelli kishte fjalë të mëdha për Massimiliano Allegri, duke pranuar se ata janë një nivel më lart se rivalët e tyre. “Ne filluam shumë mirë, por u larguam pas golit të tyre,” i tha ai Sky Sport Italia. “Ishte një provë e mirë për ne por është një humbje e rëndë. “Juventusi është patjetër më i mirë se të tjerët në Itali. Teknikisht, nuk ka krahasim me të tjerët. Urime për ta “, ka thënë ish futbollisti i Milanit./ORAinfo/

Read More »

Dalin fakte, lojtari i Juves konfirmon transferimin në “Old Trafford”

Manchester United ka ndjekur sulmuesin e Juventusit, Douglas Coast për disa muaj dhe vetë lojtari tani ka shtuar disa karburant për thashethemet që e lidhin atë me një lëvizje të Old Trafford, përcjell ORAinfo. Sot, 28-vjeçari pëlqente një artikull nga një sajt i lajmeve Sport Musing në Twitter, i cili raportoi interesimin e Manchester United për lojtarin dhe planin e tyre për të bërë një ofertë për yllin e Juventusit. Kjo do të thotë se ai do të pranojë ta vesh fanellën e Djajve të Kuq./ORAinfo/

Read More »