Home / Tag Archives: lojtari

Tag Archives: lojtari

Ishte lojtari i ndeshjes, Vecino befason me deklarata pas ndeshjes

Interi mposhti mbrëmë Milanin me reazultat 1:0 në kuadër të Serie A.E lojtari që u vlerësa si me i miri i ndeshjes ishte nesfushori i Interit, Matias Vecino, i cili folir pas fitores në derbin ndaj Milanit me rezultat 1-0 në Serie A.Uruguaiani që kur erdhi te zikaltrit është treguar vendimtar në sukseset e skuadrës nga Milano, kështu ndodhi dhe të dielën kur asistoi te goli i Mauro Icardit, teksa u vlerësua me notën më të lartë (8) nga “Whoscored”.“Po na ndodh shpesh që ne po shënojmë gola të vonshëm vendimtarë, nuk është rastësi”, ka thënë Vecino për “Inter TV”.“Kjo është pjesë e nivelit tonë fizik, plus ne nuk ndalojmë së besuari. Derbi është pjesë e veçantë nga sezoni dhe na jep më shumë besim për të mërkurën ndaj Barcelonës në Champions League. Njerëzit janë më shumë emocionues për derbin dhe ne dëshironim t’i jepnim gëzim”, shtoi mesfushori.

Read More »

Hazard lojtari më të paguar në Premierligë?

Lojtari i Chelseat, Hazard pritet që të bëhet lojtari më i paguar në Premierligë.Blutë janë gati që t’ia ofrojnë 396 mijë euro në javë belgut. 27-vjeçari ende nuk e ka vazhduar kontratën e tij dhe klubi londinez është gati që t’i hapë bisedimet për vazhdimin e kontratës.Bisedimet pritet të fillojnë para Krishtlindjeve, ku klubi anglez do t’ia ofrojë një pagë marramendëse yllit belg, i cili deri më tani po shkëlqen me fanellën blu ku deri më tani i ka shënuar 11 gola në të gjitha garat.

Read More »

Notat e lojtarëve Juventus- Genoa, ky ishte lojtari i ndeshjes

Juventusi nuk arriti të nxjerr më shumë se një barazim si vëndas kundër Genoas.Atëherë kur pritej se Juventus do të nxjerr një fitore të lehtë,Genoa befasojë duke barazuar rezultatinJuventusi u ndalën nga Genoa, pikërisht para publikut të tyre, shkruan lajmi net.Golat në këtë takim u realizuan nga Cristiano Ronaldo për 1:0 dhe Daniel Bessa për 1:1.Pas këtij takimi, Juve mbanë lidershipin me 25 pikë, kurse Genoa renditet e 10-ta në tabelë me 13 pikë të grumbulluara.

Read More »

Shpërthen lojtari i Interit: Do të jap gjithçka për ta mundur Milanin

Sa me shumë po afrohet ora e ndeshjes mes Interit dhe Milanit, po rritet presion mes tifozëve dhe lojtarëve të dyja skuadrave.Tani është mbrojtësi i skuadrës së Interit, Milan Skriniar ai i cili i ka fryer zjarrit. Ai gjatë ditës ka theksuar se do të japin gjithçka në këtë takim. Ai i bën thirrje shokëve të ekipit të markojnë mirë Higuainin.“Po punojmë shumë për ndeshjen kundër Milan-it. Duhet të fitojmë për t’i dhënë vazhdimësi gjashtë fitoreve radhazi që kemi marrë. Duam të shkojmë sa më lart të jetë e mundur, nuk më intereson se ku do t ë jetë Milani.Higuain? Do të jetë shumë e rëndësishme të mos pësojmë gola, jo vetëm nga ai, por edhe nga sulmuesit e tjerë. Ai është një lojtar i madh, një nga më të mirët në Itali.Çfarë mendoj për derbin e Milano-s? Është shumë i rëndësishëm. Mbaj mend të parin, kemi fituar 3-2, një rezultat i bukur për ne dhe për tifozët. I dyti përfundoi 0-0, shpresoj të fitoj të tretin. Duhet të tregojmë se jemi të fortë, ne besojmë se jemi më mirë se nj..

Read More »

Lajm i madh për Milanin para derbit me Inerit, po i kthehet super lojtari

Mattia Caldara ka pasur probleme të dëmtimit në fillim të sezonit dhe e njëjta gjë vlen edhe për Andrea Conti i cili, megjithatë, po lufton me lëndimet për më shumë se një vit, por të dy lojtarët tani mund të shohin dritën në fund të tunelit përpara derbit të parashikuar të Milanit të dielën.Sipas La Gazzetta dello Sport, Mattia Caldara do të kthehet në ekipin e ndeshjes kundër Interit dhe duhet të jetë në dispozicion në stol për ekipin e Gennaro Gattuso, përcjell ORAinfo.Ndërkohë, Conti, i cili është duke u ndeshur me një lëndim të gjatë në gju, do të thirret nga Rossonerët për herë të parë kundër Interit.Kjo është një shenjë e rëndësishme që rimëkëmbja e mbrapshit po shkon mirë dhe së shpejti trajneri Gattuso do të jetë në gjendje të llogarisë tek ai në fushë.Të dy lojtarët përjetuan vitet e tyre më të mira të futbollit në Atalanta dhe do të shkuanpër të ndërtuar mbi përvojën e tyre në Milan, të cilët po synojnë këtë sezon të kthehen në Ligën e Kampionëve. /ORAinfo/

Read More »

Dridhët Milan , super lojtari po largohet në janar

Gjiganti italian Milan po planifikon që në afatin kalimtar të janarit të bëjë disa transfere të cilat do ta ndihmonin që të jetë pretendent për titull në Serie A.Krahas prurjeve, pritet të ketë edhe largime. Franck Kessie po raportohet se mund ta braktisë Milanin për tu transferuar në Kinë apo PSG, përcjell ORAinfo.Mediat në itali raportojnë se mesfushori ka marr ofertë nga Kina dhe PSG, andaj drejtuesit e Milanit janë në presion të madh për shitjen e tij.Teknikisht Kessie është ende i Atalantas, pasi Milani ka paguar fillimisht 8 milionë euro, ndërsa në verën e vitit 2019 duhet të paguaj edhe 24 milionë të tjerë. Mbetet të shihet nëse Milan do të bindet për ta shitur yllin e Bregut të Fildisht. /ORAinfo/

Read More »

Lajm katastrofal për Barcelonën, i lëndohet super lojtari

Thomas Vermaelen i ka dhënë një lajm katastrofal Barcelonës.Thomas Vermaelen ka pësuar një lëndim në gju, ku do të mungoj për gjashtë javë.Barcelona ka njoftuar se mbrojtësi belg e ka lënduar gjurin në fitoren e Belgjikës 2 me 1 ndaj Zvicrës në Ligën e Kombeve, përcjell “lajmi.net”.Vermalene nuk do të jetë në dispozicionin e Ernesto Valverdes për gjashtë muaj, e që natyrisht se do të jetë mungesë e madhe për ta, pasi shihet si zëvendësues i Piques apo Umtiti.

Read More »

Klopp i ‘shokuar’, i lëndohet super-lojtari

Virgil van Dijk është rikthyer në Liverpooli nga pushimi internacional për shkak të shqetësimeve për një lëndim në brinjë.Ylli holandez shënoi golin e parë në fitoren, 3-0 ndaj Gjermanisë në Ligën e Kombeve në Amsterdam.Por, trajneri, Ronald Koeman ka vendosur ta rikthejë atë në Angli para sfidës me Belgjikën të martën.Van Dijk ka luajtur i lënduar në fitoren, 3-0 ndaj ish-skuadrës së tij, Southampton.Dhe ai startoi edhe në ndeshjet ndaj Chelseat, Napolit dhe Manchester Cityt.Kuptohet se 27-vjeçari është rikthyer në Liverpool për tretman mjekësor, derisa ende nuk dihet nëse ai do të mungojë ndaj Huddersfieldit më 20 tetor.

Read More »

Notat e lojtarëve Holandë- Gjermani, ja lojtari i ndeshjes

Skuadra e Holandës ka mposhtur Gjermaninë me rezultatin përfundimtar 3:0.Kjo ndeshje ishte e vlefshme për Ligën e Kombeve, përkatësisht Grupin 1 të Ligës A, shkruan lajmi.Llogarinë e golave në këtë takim e hapi Virgil Van Dijk, i cili në minutën e 30’ pas një goditje nga këndi, realizoi me kokë për 1:0, rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushim.Golin e qetësisë “tulipanët” e gjetën tek në minutën e 82’ me anë të Memphis Depay.Krejt në fund ishte Wijnaldum që vulosi rezultatin përfundimtar 3:0.

Read More »

‘E gjithë bota jemi 4!’, lojtari i kombëtares lumturohet sërish me një engjëll

Është bërë baba për herë të dytë futbollisti i njohur i kombëtares, Ani Lila. Pas përfundimit të ndeshjes me Jordaninë, Lila duket se ka marrë leje nga trajneri për të qenë aty kur vogëlushja të vinte në jetë.Ai dhe bashkëshortja e tij Ornela kanë vendosur që vajzën ta quajnë Axa. Lajmin e mirë, futbollisti e ka ndarë me të gjithë pak orë më parë në llogarinë e tij të ‘Instagram’-it. “E gjithë bota jemi 4! Mirë se erdhe në jetë Axa Lila!”- shkruan Lila në foton ku shfaqet i lumtur me vajzën e sapoardhur dhe djalin 4 vjeçar Ayan. Urime, tashmë një familje e kompletuar dhe e lumtur!The post ‘E gjithë bota jemi 4!’, lojtari i kombëtares lumturohet sërish me një engjëll appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »