Home / Tag Archives: lojtarin

Tag Archives: lojtarin

Ancelotti i ka dy fjalë për ish-lojtarin e tij Gennaro Gattuson

Gennaro Gattuso ka marrë lëvdata nga ish-trajnerit i tij, Carlo Ancelotti. Në një intervistë për Tuttosport, menaxheri i Napoli, Carlo Ancelotti ka thënë se Gattuso ka treguar menaxhim të mirë të ekipit të Milan, përcjell ORAinfo. Sipas tij, Gattuso është shumë i mirë dhe ka treguar një ndjenjë të mirë …

Read More »

Iner po transferon lojtarin që e kërkojë e gjithë Evropa

Strategjia e tregut të Interit për mesfushën është e përcaktuar mirë dhe nuk do të kufizohet vetëm në një nënshkrim. Për Nerazzurrët, ëndrra mbetet Ilkay Gundogan, edhe pse ka shumë emra në listë kur është fjala për nënshkrimin e një ylli të ardhshëm, përcjell ORAinfo. Në fakt, skuadra e San …

Read More »

Milan po e transferon lojtarin që po e kërkon e gjithë Evropa

Milan i ri ka ide të qarta në treg. Asnjë lojtar mbi 30 vjeç, qëllimi është të nënshkruajë me lojtarë të rinj para se të bëhen kampione absolute, me shpresën se ata mund të shpërthejnë në fanellën e kuqezinjve. Një linjë e diktuar nga drejtori menaxhues Ivan Gazidis dhe i martuar nga Leonardo, i cili çoi tashmë në blerjet e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek në janar. Sidoqoftë, Rossonerët janë fokusuar gjithashtu tek lojtarët më të rinj dhe për këtë arsye, menaxher i ri i Geoffrey Moncada, ka ardhur nga Monako. Në vetëm disa muaj ai po tregon tashmë frytet e para të punës së tij, përcjell ORAinfo. Në shumë ndeshje ndërkombëtare të ndjekura me interes nga vëzhguesit e Milanit çdo fundjavë në stadiume të gjysmës së Europës, Dinamo Zagreb është shpesh protagonist, një klub i cili në vitet e fundit ka nisur shumë talente nga Modric në Kovacic, Brozoviç dhe Pjaca. Siç ju kemi njoftuar disa ditë më parë, lojtarët që Milan janë të interesuar në anën e Dinamos janë Dani Olmo, Nikola Moro ..

Read More »

Çka po ndodh me Milanin, po e shet lojtarin kryesor

U konsiderua si ylli i Milanit, por tani skuadra po e mendon shitjen e tij. Milan është i gatshëm që ta shet Patrick Cutronen. Milan i ka vendosur çmimin Patrick Cutronen. Skuadra italiane kërkon 30 milionë euro nga shitja e sulmuesit të talentuar, përcjell lajmi net. Cutrone nuk është i kënaqur me situatën e tij në skuadër, pasi dëshiron të luajë më shumë. Milan i ka bërë me dije lojtarit se është në planet e tyre për të ardhmen, por nëse dëshiron të largohet, është i lirë.

Read More »

Perez ia bën “terr” Interit, nënshkruan me lojtarin më të mirë në botë

Mesfushori i Real Madrid, Luka Modric, njoftohet se tashmë ka rënë dakord për një kontratë të re me Los Blancos, që kanë të bëjnë me një goditje të madhe ndaj shpresave të Interit për nënshkrimin e kroatit përcjell ORAinfo. Modriç ishte i lidhur ngushtë me një lëvizje në Inter të verës së kaluar dhe marrëveshja po bënte konkrete. Interi donte lojtarin dhe lojtari donte Interin. Por Real Madrid refuzoi të lejojë që Modric të largohet. Mundo Deportivo deklaron se Modric tashmë ka rënë dakord për një kontratë të re me Realin dhe kjo ka ndodhur edhe para se të fitoi Topin e Artë . Njoftimi pritet të arrijë në muajt e ardhshëm./ORAinfo/

Read More »

Chelsea dhe Juventusi në garë për lojtarin, ai merr vendimin e tij

Chelsea dhe Juventusi duket se janë në garë për një lojtar. Talenti i Romës, Nicolo Zaniolo ka kapur syrin e skuadrave si Juventus dhe Chelsea, por 19 vjeçari duket se veçse ka marrë vendimin e tij. Mesfushori sulmues i Romës thuhet se nuk ka interesim që të largohet nga Roma, dhe dëshiron që aty të rritet si lojtar. Zaniolo ka impresionuar me skuadrën e Eusebio Di Francesco, duke shënuar pesë herë që kur erdhi nga Inter. Juve dhe Chelsea janë dy skuadrat që janë përgatitur për një transferim të tijin, por babai i tij ka thënë se ai do të nënshkruaj kontratë të re me Romën. “Në fund të sezonit do të takohemi me Romën për një rinovim, nuk do të ketë ndonjë problem. Në të dy anët ka dëshirë për të mbyllur negociatat pozitivisht” ka thënë Igor Zaniolo për “Corriere dello Sport”. Kujtojmë gjithashtu se Chelsea është suspenduar për dy afate kalimtare dhe nuk mund të kryej transferime.

Read More »

‘Shokon’ Dortmund, po shet super-lojtarin

Jadon Sancho është futbollisti anglez dhe që për momentin po shkëlqen në Bundesligë. Sancho po konsiderohet si lojtari më premtues në botën e futbollit, duke tërhequr vëmendje nga të gjitha skuadrat evropiane. Lojtarët e tillë supozohet të blindohen nga skuadrat përkatëse, por një politikë e njëjtë nuk është ndjekur nga Borussia Dortmund viteve të fundit. Gazetari Duncan Castles beson se Sancho mund të jetë në dispozicion gjatë afatit kalimtar të verës, duke u bazuar në ‘rregullat’ e Dortmund për transferimet. “Është e qartë se Dortmund blejnë lojtarët për një shifër të caktuar dhe pastaj i shesin për një shifër marramendëse – Kjo është metoda e tyre” ka thënë ai, transmeton lajmi.net. Castles ka marrë për shembull edhe rastin e Christian Pulisic, i cili shkëlqeu tek Dortmund, por gjermanët vendosën që ta largojnë drejt Chelsea. Kujtojmë se Sancho kaloi nga akademia e Manchester City në Bundesliga, por ai duket se është i destinuar të luaj në një skuadër më të madhe.

Read More »

‘Çmendet’ Milan, po e transferon lojtarin 100 milionësh nga Portugalia

Milan i është bashkuar Liverpoolit në garë për të nënshkruar me Bruno Fernandes, raporton A Bola, përcjell ORAinfo. Ish lojtari i Udinese dhe Sampdoria ka shnëdrrit me Sporting CP dhe të dy klubet, Rossonerët dhe Reds janë duke u lidhur me mikpritjen e shërbimeve të tij në fund të sezonit. 24-vjeçari ka arritur 21 gola të mahnitshme dhe 11 asistime në 38 paraqitje në të gjitha garat e deritanishme të këtij sezoni dhe Sporting dëshiron të zgjasë qëndrimin e tij në klubin deri në vitin 2024. Klubi portugeze planifikon të përmirësojë 100 milionë euro nga klauzola e lirimit. /ORAinfo/

Read More »

Barcelona po zëvendëson Jordi Alban me lojtarin nga Lyon

Mediat sportive kanë thënë se së fundi Barcelona është e interesuar për futbollistin e Lyon, Ferland Mendy. Barcelona është duke shikuar që të gjej një zëvendësues për Jordi Alba, dhe atë duket se e kanë gjetur në Ligue 1. Por, presidenti i Olympique Lyon ka bërë të ditur se Eric Abidal i ka kontaktuar ata për një lojtar, por jo për Mendy, transmeton lajmi.net. Një nga lojtarët që mund të ketë ngjallur interesimin e Barcës do të ishte edhe Tanguy Ndombele. Barcelona dhe Lyon do të takohen me njëra tjetrën në kuadër të Ligës së Kampionëve, gjatë mbrëmjes së nesërme, dhe kjo do të jetë mundësi e mirë për të vëzhguar nga afër lojtarët.

Read More »

Barcelona nënshkurna kontratë me lojtarin e Kosovës deri në vitin 2021

Lojtari i Kosovës, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën e tij me gjigantin spanjoll Barcelona. Barcelona dhe Labinot Kabashi kanë arritur një marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke e zgjatur edhe për dy vite tjera, deri më 30 qershor 2021. Talenti kosovar do të ketë një klazolë prej 40 milionë euro që do të bëhet 100 milionë nëse bëhet pjesë e ekipit të parë. Labi ka kaluar nëpër të gjitha kategoritë e futbollit të Barcelonës, duke debutuar sezonin e kaluar në Uefa Youth League dhe në moshën 16 vjeç u thirr nga ekipi i parë i Kosovës. “Dua ta falënderoj FC Barcelonën për besimin që gjithmonë ka pasur në mua përkundër lëndimeve që kam përjetuar në muajt e fundit, klubi ka qenë gjithnjë pranë meje dhe unë dua të kthej gjithë këtë besim me punë, përpjekje dhe futboll”, deklaroi ai.

Read More »