Home / Tag Archives: lojtarin

Tag Archives: lojtarin

S’ka kush që e ndal Juventusin, e blen përfundimisht super-lojtarin që e kërkon Real

Fabio Paratici i Juventusit takoi përfaqësuesit e Boca Juniors në Madrid mbrëmë, raporton Tuttosport.Arsyeja e takimit ishte për të diskutuar 50% ish e klauzolës së Rodrigo Bentancur ‘s që është në pronësi të ekipit të Boca përcjell ORAinfo.Skuadra Argjentinase mund të fitojnë gjysmën e të ardhurave të Juventusit nga shitja e lojtarit në tre vitet e para të Bentancurit duke qenë një lojtar i Juventusit dhe Zonja e Vjetër dëshiron të anulojë klauzolën duke paguar një tarifë për Boca Juniors dhe ta bëjë Bentancur ‘in lojtar të rregull të ekipi bardh e zi.Kujtojmë se për shërbimet e tij ka shprehur edhe skuadra e Real Madiridit./ORAinfo/

Read More »

‘Çmendet’ Milan, largon lojtarin e njohur falas

Që kur u kthye nga magjia e tij e kredisë në Genoa, Andrea Bertolacci ka pasur pak kohë duke luajtur nën urdhrat e Gennaro Gattuso në Milano.Prandaj, klubi mund të kërkojë të shesë mesfushorin, ndoshta tashmë në janar.Në fakt, siç raportohet nga Gazzetta, Genoa dhe Bologna janë të interesuar në shërbimet e tij. duke pasur parasysh se Milan tashmë ka siguruar sgërbimet e Paqueta, ndërsa duke kërkuar edhe mesfushorë të tjerë, Bertolacci mund të detyrohet të largohet.Kontrata e tij përfundon në verë dhe nuk do të ripërtërihet, që do të thotë që rossonerët mund ta lenë të largojnë lojtarinnë janar falas, ose për një pagesë shumë të vogël.Bertolaci sivjet ka pasur minutash shumë të shkurtë të inkuadrimit për klubin kuqezi. /ORAinfo/

Read More »

Lojtarin qe po e kërkon e gjithë Evropa po transferohet në Inter!

Afati i janarit po afrohet dhe ekipet janë duke u përgatitur për transferet e radhës.Inter thuhet se është në pole posision për Federico Chiesa e Fiorentinës, falë ardhjes së Giuseppe Marottas.Sulmuesi është një nga lojtarët më premtues në futbollin italian dhe po tërheq interes edhe nga Juventusi dhe Napoli.Sipas Tuttosportit të sotëm, ardhja e Marotta në San Siro, megjithëse nuk është konfirmuar ende zyrtarisht, ka vendosur Nerazzurrët në plan të parë.Ish CEO i Juventusit ka një marrëdhënie të mirë me drejtorin e përgjithshëm të Violës, Pantaleo Corvino, dhe po negocion për Chiesan.Gazeta pohon se ekziston një marrëveshje e palës që Inter nuk do të lëvizë për lojtarët e Juventusit, përveç nëse ata janë në listën e transferimeve, por çdo objektiv tjetër është lojë e drejtë.

Read More »

Marotta ia bën bajat Juventusit, po ‘rrëmben’ lojtarin nga dora

Pasi u zyrtarizua të Inter, Beppe Moratta ka nisur punënë me intensitet të shtuar.Ish-drejtori i Juventusit, Beppe Marotta, është emëruar drejtor sporti i Interit.Bazaur në raportimin e ‘Rai Sport’, drejtori italian ka disa çështje të hapura me ‘Zonjën e Vjetër’, andaj do tu hakmerret, përcjell lajmi.Marotta do të tentojmë ta rrëmbej çdo lojtarë cilësor që do ta kërkoj Juventusit, duke përfshirë edhe talentë.Drejtori sporti i Interit, dëshiron ta transferoj Jean-Clair Todibo, që tashmë është kontaktuar nga Juventusi.

Read More »

Milan po e transferon lojtarin e talentuar nga klubi italian

Gjiganti italian Milan përballet me krizë të lëndimeve të lojtarëve.Kjo gjendje ka vënë alarmin e kuq te rosonerët.Milan po propozon të nënshkruajë me talentin e Udineses, Rodrigo De Paul në janar në hua me detyrimin për të blerë.Performanca e 24-vjeçarit në Udine ka qenë aq mbresëlënëse sa ai fitoi debutimin e tij për Argjentinën këtë sezon.Sipas Spazio Milan, një takim është caktuar për të hënën ose të martën me agjentin e tij për të diskutuar kushtet personale.Plani është të nënshkruajë me De Paul në një hua në janar me një detyrim për të blerë në fund të sezonit, duke përhapur kështu koston e operacionit, përcjell ORAinfo.Por Paul mund të luajë në krahun e majtë ose të djathtë, plus mund të luaj edhe sulmuesit.Interi gjithashtu tregoi interes të fortë në ish-klubin Racing dhe Valencian, i cili këtë sezon kontribuoi me pesë gola dhe tre asistime në vetëm 12 ndeshje Serie A.

Read More »

“Bomba” e mbërmbjes: Milan po e transferon lojtarin 70 milionësh nga Real Madrid

E ardhmja e Isco mbetet një nga temat më të debatuara nga media spanjolle.Lojtari vazhdon të mbetët në stol me formacionin e trajnerit të ri Solari dhe nëse situata vazhdon, lojtari mund të lërë Santiago Bernabeu në janar ose më së shumtë në qershor të vitit të ardhshëm.Sipas Don Balon, Real Madrid do të ishte i gatshëm të shiste lojtarin nëse arrin një ofertë prej së paku 70 milionë euro, përcjell ORAinfo.Thuhet se Arsenali, Napoli dhe AC Milan tashmë kanë bërë kontakte konkrete për lojtarin, por nuk janë të gatshëm të ofrojnë më shumë se 50 milionë euro.Lojtari thuhet se është gjithashtu një objektiv për Juventusin.Sipas raporteve në Itali klubi Milan ka shprehur interesimin më serioz për të sjell Iscon në San Siro. /ORAinfo/

Read More »

Ҫfarë po ndodh me Interin? Po ia marrin super-lojtarin

Interit duket se do t’i ndodh diҫka jo shumë e këndshme, ai mund ta humbet Keita BaldenInter e huazoi në këtë verë Keita Balden nga Monaco, mirëpo që mund t’i humbet shërbimet e tij.Skuadra italiane po mendon që ta marrë plotësisht kartonin e tij, mirëpo që po rivalizohet nga Premierliga.23 vjeçari është vënë në radarin e Ëolves, pasi nuk po luan rregullisht te Interi.Skuadra angleze e dëshiron huazimin e Baldes, pasi edhe Monaco është e shqetësuar me minutazhën që ka në nerazurët.

Read More »

Liverpooli, Barcelona dhe Juventusi në ‘luftë’ për lojtarin e PSG-së

Liverpooli, Barcelona dhe Juventusi janë vënë pas të njëjtin lojtar.Liverpooli dhe Barcelona kanë mbetur të befasuar pasi që ZJuventusi dhe AS Roma dëshirojnë që të nënshkruajnë më Rabiotin.Adrien Rabiot është një synim i rëndësishëm për klube si Liverpool, Barcelona dhe Juventus.Kontrata e mesfushorit skadon në korrik të 2019 kështu që PSG po rrezikojnë ta humbin lojtarin pa para. Kjo është arsyeja pse Rabiot mund të largohet nga klubi në janar.Nëse një klub do të ofronte para të mjaftueshme PSG do ta shiste atë. E vetmja skuadër që duket se mund të ofrojë paratë e mjaftueshme për të është Juventus. Kështu, një skenar kredibil, për momentin, tregon se Adrien Rabiot mund të përfundojë në Torino për të forcuar mesfushën e Juventusit dhe për ta forcuar rrugën e tyre për në Ligën e Kampionëve.Në serinë A italianë, një tjetër klub i është bashkuar Juentusit në garë për lojtarin francez.Monchi i Romës është duke u përpjekur për ta transferuar atë. Rabiot ishte afër bashkimit me ..

Read More »

Milan dhe Inter në ‘luftë’ për super lojtarin, dhe ai ka vendosur ti bashkohet….

Milan dhe Inter janë të interesuar të nënshkruajnë me mesfushorin e Sassuolo, Stefano Sensi.Rossonerët kanë qenë shumë të lidhur me 23-vjeçarin në javët e fundit, me disa raporte se ai tashmë ka pranuar një lëvizje.Megjithatë, Gazzetta dello Sport e sotme raporton se Inter janë gjithashtu të interesuar, duke krijuar një ‘Derby della Madonnina’ në tregun e transferimit, përcjell ORAinfo.Milan dëshiron të nënshkruajë menjëherë me Sensi, pasi ata kanë një krizë dëmtimi në mesfushë.Trajneri i Neroverdi Roberto De Zerbi dëshiron të mbajë mesfushorin deri në fund të sezonit, dhe kjo mund të hapë derën për Interin.Nerazzurët nuk kanë gjasa të lëvizin në janar për shkak të kufizimeve financiare të Fair Play, por periudha raportuese përfundon më 30 qershor.Mbetet të shihet se kush do të arrijë ta ketë Stefano Sensin në ekip. /ORAinfo/

Read More »

Raiola në Milan po e sjell super lojtarin

Milan është në mes të një krize të lëndimeve dhe menaxheri i Rossonerëve po kërkon zgjidhje për tregun e transferimeve për të ndihmuar dhe ndihmuar trajnerin Gennaro Gattuso.Pozicionet kryesore për t’u forcuar janë në mbrojtje dhe sulm, dhe sot, siç raportohet nga Milanneës, Leonardo dhe Maldini takuan super agjentin Mino Raiola për të diskutuar sesionin e ardhshëm të transferimit, përcjell ORAinfo.Sipas burimit, takimi mes palëve zgjati 4 orë dhe kthimi i Zlatan Ibrahimoviç ishte tema qendrore e diskutuar.Për më tepër, Raiola diskutoi për operacionin e Giacomo Bonaventura me menaxhmentin e Milanos.Megjithatë, kjo nuk ishte gjithçka dhe thuhet se ka pasur edhe bisedime për zgjidhje të tjera të tregut për Janarin, pasi Leonardo e sheh Raiola si një aleat të madh në këtë situatë emergjente në Milanello.Por ndërkohë, operacioni për të sjellë Ibrahimovicin në Milan bëhet gjithnjë e më serioz, ndërsa Gennaro Gattuso po përqëndrohet në ndeshjen e ardhshme të ekipit të tij kundër ..

Read More »