Qeveria e Maqedonisë nuk zbulon emrat e drejtorëve në drejtoritë e reja

Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk zbulon emrat se kush do të jetë drejtor në drejtoritë…

Deputetët miratojnë vendimin për përbërjen e trupave punues të Kuvendit

Me 98 vota “për” deputetët e miratuan propozim-vendimin për zgjedhjen e kryetarëve, zv.kryetarëve, dhe anëtarëve të…

LSDM: Do të shkarkohen gjykatësit të cilët qëllimisht do të vjetërsojnë lëndë

Nga partia në pushtet LSDM, kanë paralajmëruar se gjykatësit dhe prokurorët të cilët nuk do të…

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut të shtunën voton Qeverinë

Kreu i LSDM-së, njëherë edhe mandatar për kryeministër, Zoran Zaev dorëzoi në Kuvend propozimin për Qeverinë…

LSDM prezanton prioritetet e qeverisë

Qytetarët e vendit do të fitojnë qeveri të qëndrueshme, efikase dhe të përgjegjshme që do të…

Maqedonia e Veriut sot zgjedh nënkryetarët e Kuvendit, pas tyre propozohet qeveria e re

Maqedonia e Veriut sot mban seancën plenare për të zgjedhur nënkryetarët e parlamentit. Pas zgjedhjet si…

OBRM-PDUKM: Qeveria e Zoran Zaevit do të jetë afatshkurtër

OBRM-PDUKM parashikon afat të shkurtër për qeverinë e re të LSDM-së dhe BDI-së, e cila nuk…

Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, propozimi së shpejti në Kuvend

Gjatë javës që vjen, mandatari për formimin e Qeverisë, Zoran Zaev pritet të dorëzojë propozimin për…

Kompletohet përbërja e re qeveritare në Maqedoni

BDI bëri të ditur emrin e ministrit të ri për Shoqëri Informatike dhe Administratë me çka…

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut do të drejtohet sërish nga një shqiptar, Talat Xhaferi rizgjidhet me 62 vota pro

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut do të drejtohet edhe për 4 vitet e ardhshme nga një…

Maqedonia e Veriut: Probleme të vjetra – qeveri e re

Partnerët e koalicionit LSDM dhe BDI kanë një shumicë të vogël parlamentare dhe mosbesimi ndaj tyre…

Grubi: Kemi plane të mira për Naser Ziberin

Sekretari i Përgjithshëm i BDI-së, Artan Grubi për Klan Kosovë deklaroi se kanë plane të mira…