Sipas kompanisë që ishte 100% e saktë për zgjedhjet në Kosovë, ky do të jetë rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri

Ky do të jetë rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri, sipas kompanisë që ishte 100% e saktë…

“LSI do ta çojmë për skrap”, Meta i përgjigjet Ramës: “S’kam frikë, kush duron Monikën që do thotë…”

Presidenti Ilir Meta në deklaratën e tij për shtyp i është përgjigjur deklaratave të Edi Ramës,…

Do heqi dorë nga kryetar i PS nëse humbet zgjedhjet? Rama jep përgjigjen e papritur

Kryeministri Edi Rama ka realizuar një intervistë të fundit në “One Tv Vlora”, ku ka folur…

Publikohet rezultati i sondazhit të Institutit Piepoli/ PS del fituese, si renditen PD dhe LSI

Instituti italian “Piepoli” në bashkëpunim me Report Tv kanë publikuar së fundmi rezultatet e sondazhit të…

Denoncimi i LSI për Vlorën: Një i dënuar për vepër penale të rëndë rivlerëson banesat e dëmtuara nga tërmeti

Koordinatori i LSI në Vlorë, Vojo Bregu, në një deklaratë për mediat ka denoncuar anëtarin e…

KQZ regjistron në zgjedhje PS, LSI dhe PD/ Lista e plotë e partive që janë regjistruar në zgjedhjet e 25 Prillit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar 16 partitë e fundit në zgjedhjet e 25 Prillit, mes…

“Merruni me bandat”, Kryemadhi përplaset me policët në Elbasan pas takimit me qytetarët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka patur një debat me punonjësit e policisë së Elbasanit ditën…

Fushata e gjysmës së majtë? Me analistët, luajmë listash

Ndoshta këtyre personazheve u referohej Konica kur thoshte se “shqiptarët kanë një mijë e një virtyte…

“Pika më e fortë e LSI është mbajtja e fjalës”, deklarata e Kryemadhit gjatë takimit me të rinjtë në Vlorë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka qenë sot në Vlorë ku ka zhvilluar një takim me…

E trishtë, koronavirusi i merr jetën njërit prej themeluesve të LRI-së

Një tjetër viktimë nga koronavirusi. Një nga themeluesit e LRI-së, Amarildo Mekollari, ka humbur jetën si…

Kryemadhi e vendosur: “Nuk ia jap votat e LSI Lulzim Bashës nëse nuk zbaton planin për…”

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka deklaruar në “Open” se nëse kryedemokrati Lulzim Basha nuk e…

Rama tha se kishin bashkëpunuar për të çuar LSI për skrap, Basha: “Ka mbaruar, ç’thotë sot se thotë nesër”

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se kishte bashkëpunuar me Bashën për…