COVID-19/ Italia bën gati 70 mijë forca policore për të mbajtur “nën kontroll” Krishtlindjet

Italia po bën gati forca të shumta policore për të “mbajtur nën kontroll” Krishtlindjet. Siç raportojnë…

Sulmi terrorist në Vjenë dhe Francë, Italia forcon kontrollet kufitare, ushtria…

Duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmë në Vjenë, ku persona të armatosur…