Negociatat, Meta bisedë me eurodeputeten Santos dhe ambasadorin Soreca: Do vazhdoj të bëj çdo përpjekje për…

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar një bisedë online me raporteren për Shqipërinë në PE…

Eurodeputetët i kërkojnë Këshillit të shmangin shtyrjen e bisedimeve të pranimit në BE, Soreca shpërndan thirrjen e tyre

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, ka reaguar pas publikimit të letrës së 24…

Soreca shpërndan mesazhin e ambasadores Kim: Funksionaliteti i Gjykatës, kusht për bisedimet me BE-në

Thirrjes së ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim për zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, vjen dhe…

Soreca për tërmetin e 26 nëntorit: Do punojmë për tu rimëkëmbur, më të fortë së bashku

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka kujtuar tërmetin e 26 nëntorit 2019. Përmes një…

Ambasadori Soreca i prerë me politikën shqiptare: Duhen realizuar detyrat e shtëpisë para fundit të vitit!

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, për Deutsche Welle komenton procesin e hapjes së negociatave…

Negociatat, Soreca: Shqipëria të bëjë segmentin e fundit, kryesore reforma në drejtësi

“Shqipëria shpresoj të bëjë segmentin e fundit me qëllim që komisioni të marrë vendimin për konferencën…

Marrëveshja e 5 qershorit dhe asistenca e BE, Soreca takon kreun e ri të KQZ

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka takuar kreun e KQZ, Ilirjan Celibashin teksa kanë diskutuar për…

Soreca reagon ashpër : Duhen dënime të zyrtarëve të nivelit të lartë për korrupsion

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, ka mbajtur një deklaratë të fortë në Konferencën…

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Soreca: Dialogu politik duhet të përmirësohet, na vjen keq që u miratuan pa kompromis

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka shprehur keqardhjen që ndryshimet në Kodin Zgjedhor u…

“BE mbështet Shqipërinë për Reformën në Drejtësi”, Soreca zbardh detaje nga takimi me kryetaren e KED e GJK

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim me kryetaren në detyrë…

Soreca takon kryetaren e KLGJ: BE mbështet përpjekjet për të rritur pavarësinë e sistemit gjyqësor

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e Këshilli…

Presidenti Meta takim me Sorecën dhe ambasadorët e tjerë të BE

Presidenti Ilir Meta po zhvillon një takim me ambasadorin Luigi Soreca dhe me ambasadorët e tjerë…