Arrihet marrëveshja/ Fatmir Mediu i bashkohet koalicionit të PD për zgjedhjet e 25 Prillit

Kryetari i Republikanëve, Fatmir Mediu, ka arritur një marrëveshje me Lulzim Bashën për të garuar në…

Rimbursim i barnave për qytetarët dhe rritja e rrogave për mjekët, PD prezanton programin për shëndetësinë

Gazment Koduzi, eksperti i Shëndetësisë në Partinë Demokratike, ka prezantuar programin për shëndetësinë që ka kjo…

“Kemi rënë dakord me Bashën ta çojmë LSI për skrap”, deklarata e fortë e Taulant Ballës

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, ka bërë një deklaratë të fortë dy ditë më…

Denoncimi nga PD: Rama dhuron shfaqjen e radhës me shkollën në Sukth, por fsheh realitetin e rrugës së përmbytur (VD)

Partia Demokratike ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me vizitën e kryeministrit Rama në…

Rama: Më vjen keq për Bashën, është pa pikë karakteri

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se të gjitha rrekjet e kryera këto ditë në protesta…

Bardhi i përgjigjet Ballës: Krijuat një histori të rreme për të sulmuar Bashën, Rama s’ka ende përgjigje për fshehjen e numrit të viktimave nga COVID-19

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur Taulant Ballës për fshehjen e numrit…

A do të ketë koalicion PS-PD pas zgjedhjeve? Flet Rama: Shqipërisë i duhet…

Kryeministri Rama deklaroi në emisionin “Real Story” se nuk ka asnjë mundësi që pas zgjedhjeve të…

A do të ketë koalicion PS-PD pas 25 qershorit? Flet Rama: Shqipërisë i duhet…

Kryeministri Rama deklaroi në emisionin “Real Story” se nuk ka asnjë mundësi që pas zgjedhjeve të…

Akuzat ndaj Bashës për UÇK-në, Kryemadhi: Rama merret me një gjë që nuk ekziston, do të largojë vëmendjen nga pandemia

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka mbështetur Lulzim Bashën në akuzat ndaj tij për luftën e…

Kaseta e masakrës në Krushë të Madhe/ Rama thirrje publike Bashës: Sqaro pozicionin tënd!

Pas akuzave të kameramanit amator Milaim Bellanica që filmoi 22 vite më parë masakrën e serbëve…

Balla në Prrenjas: Demokratët s’duhet të harrojnë që çdo votë për Lulzim Bashën të jep në ofertë edhe Ilir Metën e Monikën

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste të Qarkut të Elbasanit Taulant Balla dhe Kryetari i Bashkisë së…

Rama sërish replikë me Bashën: Sharjet e akuzat qesharake për mua si fajtor s’të mbrojnë nga hijet e së kaluarës, pranon faktin se je pjesë e njollosjes së UÇK

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sërish Lulzim Bashës duke e akuzuar kësaj radhe se po…