Abdixhiku: LDK do të hap dyert për të gjithë ata që duan të bashkohen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se LDK do të hap dyert…

Abdixhiku tifoz i flakët i Milanit, reagon në rrjetet sociale

Lumir Abdixhiku i gëzohet fitores së Milanit, reagon në rrjetet sociale. Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku…

Abdixhiku e thumbon VV-në: Ka sjellje konfliktuoze, nuk po e kuptojnë që janë në pushtet

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se Vetëvendosje ende nuk e ka kuptuar që janë…

Lumir Abdixhiku i reagon Albin Kurtit: Dokumentet e dialogut i ke pranuar, nëse i ke humbur ke mundur t’i kërkosh sërish

Abdixhiku-Kurtit: Dokumentet e dialogut i ke pranuar, nëse i ke humbur ke mundur t’i kërkosh sërish.…

Flasin analistët, tregojnë se kush duhet të kanididojë prej LDK-së dhe VV-së në garën për Prishtinën

Gara për Prishtinën, kush duhet të kanididojë prej LDK-së dhe VV-së, sipas analistëve? Dy rivalët, deri…

Lumir Abdixhiku në takim me raportuesen e Kosovës në PE, flasin për reformat në LDK e qëndrimin për dialogun

Abdixhiku në takim me raportuesen e Kosovës në PE, flasin për reformat në LDK e qëndrimin…

Abdixhiku i reagon ashpër Kurtit: Ka ikur, është zhdukur, askush nuk po e gjen

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovë dhe deputeti Lumir Abdixhiku në seancën e sotme të Kuvendit…

Kjo është zëdhësja e re e LDK-së

LDK-ja emëron zëdhënësen e re të partisë. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka…

Melihate Tërmkolli reagon pasi Abdixhiku e takon Jusuf Buxhovin

Zyrtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli e ka quajtur antirugovist historianin dhe njërin nga…

Lumir Abdixhiku sot feston ditëlindjen, kaq vjet mbush ai

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës sot feston ditëlindjen. Lumir Abdixhiku ka lindur me 22 prill…

Abdixhiku tregon çfarë vendime u morën sot në Mbledhjen e Kryesisë LDK-së

Vendimet e LDK-së Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka treguar se cfarë vendime janë marrë në…

Abdixhiku mbledh Kryesinë, e informon për procesin e votimit të Presidentes

Lumir Abdixhiku mbledh Kryesinë, e informon për procesin e votimit të Presidentes. Kryetari i Lidhjes Demokratike…