.
Tuesday , July 16 2019
Home / Tag Archives: madridi

Tag Archives: madridi

Real Madridi zbulon dy super-transferimet e radhës

Duket se skuadra e Real Madridit po përgatitet për super-transferime. Real Madrid po përgatitet që ta bëjë një revolucion në skuadër, gjersa ka disa shënjestra. Dy transferimet e para që pritet të ndodhin te skuadra spanjolle janë: Eden Hazard nga Chelsea dhe Luka Jovic nga Eintracht Frankfurt. Real Madrid do …

Read More »

Real Madridi po e bën super-transferimin, ky është zëvëndësuesi i Ramosit

Duket se skuadra e Real Madridit po e gjen zëvëndësuesin e Ramosit.Qendër mbrojtësi i Tottenham Hotspur, Davinson Sanchez shihet si zëvendësuesi potencial i kapitenit të ‘Los Blancos’.Sanchez ka treguar një formë të lartë në Premierligë këtë sezon, nën urdhrat e Mauricio Pochettinos.Marrëveshja aktuale e Ramos me skuadrën e Real Madrid skadon në vitin 2020, kur ai do të jetë 34 vjeçar.‘Mbretërit’ po kërkojnë një transferim të mëhershëm, në mënyrë që të jenë të përgatitur për një largim eventual të tij.

Read More »

Real Madridi po e largon Bale, ja ҫfarë bëri skuadra pas këtij vendimi

Gareth Bale duket se përfundimisht do të largohet nga Real Madridi.‘Los Blancos’ po shpresojnë që Tottenham do të jenë të gatshëm të pranojnë rikthimin e uellsianit.Madrilenët po përgatitën që të ofrojnë Bale për shërbimet e Christian Eriksen, shkruan ‘Mirror’.Mbretërit janë të gatshëm të largojnë Bale gjatë kësaj vere, pas një sezoni dëshpërues të tij.Eriksen kërkohet qe një kohë të gjatë nga Real Madrid, por skuadra e Tottenham nuk ka qenë e gatshme të pranojë ofertat për largimin e tij.Emri i Gareth Bale në ofertë do të mund të ndryshonte situatën dhe të bënte të mundur një transferim të danezit në ‘Bernabeu’.

Read More »

Kush po e këshillon Balen të largohet nga Real Madridi?

Gareth Bale duket se nuk do të jetë edhe për kohë pjesë e Realit.Ish sulmuesi i Manchester United dhe Tottenham Hotspur, Dimitar Berbatov, ka këshilluar Gareth Bale që të largohet nga Real Madrid.Dimitar Berbatov është personaliteti i fundit i sportit që ka komentuar situatën e Gareth Bale te Real Madrid.Berbatov ka këshilluar uellsianin që të largohet nga ‘Santiago Bernabeu’, pasi aty nuk është i dëshiruar.“Nëse ata nuk të duan, ajo çfarë duhet të bëni është që të largoheni”, ka deklaruar ish reprezentuesi i Bullgarisë.“Bale fajësohet për gjitha të këqijat që ndodhin në Real Madrid”.

Read More »

Atletico Madridi mposht Juventusin me këtë rezultat

Juventusi është mposhtur nga Atletico Madrid me rezultat 2 me 0.Dy qendërmbrojtësi Gimenez dhe Diego Godin shënuan për t’i dhënë një fitore dhe një epërsi tejet të rëndësishme skuadrës së Diego Simeones kundër Juventusit të udhëhequr nga Cristiano Ronaldo.Me gjithë vendimet e VAR-it që shkuan kundër tij, gjiganti spanjoll ishte skuadër bindëse ndaj vizitorëve nga Torino, dhe do të shkojë në ndeshjen e kthimit pas tri javësh me një epërsi të konsiderueshme në përpjekje për ta siguruar çerekfinalen.

Read More »

Befason Real Madridi, futet në garë për këtë lojtar

Duket se Real Madridi është duke bërë përgatitjet për afatin e ardhshëm kalimtar.Juan Fernando Quintero, i cili shkëlqeu me Kolumbinë në Kampionatin Botëro, Rusia 2018, tash ka përfunduar në radarin e Real Madrid.Quintero ka pasur paraqitje të mira edhe me skuadrën e River Plate, dhe ‘AS’ raporton se Real Madrid po interesohet për të, transmeton lajmi.net.Lojtari luan si i huazuar tek River Plate, pasi kartoni i tij i takon skuadrës nga Portugalia, Porto.Quintero ka një klauzolë liruese prej 22 milionë eurove, shifër kjo që nuk është e papërballueshme për Real Madrid.

Read More »

Super-ylli i gjigantit evropian po transferohet tek Real Madridi

Duket se Real Madridi do të bëjë një super-transferim.Real Madridi po bëhet gati që ta kompletojë një transferim të madh në afatin e verës.Skuadra spanjolle po dëshiron ta transferojë Paulo Dybalan nga Juventusi.Sulmuesi argjentinas ka shprehur pakënaqësitë e tij me minutazhën e vogël te torinasit ndaj Real Madridi e do transferimin e tij.

Read More »