Home / Tag Archives: madridi

Tag Archives: madridi

Real Madridi përforcon skuadrën, transferon këtë super-lojtar

Real Madrid duket se do ta përforcoj skuadrën me disa transferime në këtë afat kalimtar të janarit. Real Madrid e transferoi dje (e diele) Brahim Diazin nga Manchester City. Skuadra spanjolle i pagoi 15 milionë euro + 5 milionë bonuse për talentin. Diaz i ka kompletuar sot testet mjekësore, e që njëherësh është edhe transferimi i parë i madrilenëve në këtë afat. Spanjolli ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2025 me Real Madridin, ndërsa në ora 13:30 do të prezantohet para tifozëve.

Read More »

Punë e kryer! Mourinho te Real Madridi

Jose Mourinho duket se përfundimisht do të jetë tek Real Mdridi. Jose Mourinho u shkarkua nga Manchester United, pas formës së dobët në skuadër. Por, trajneri portugez nuk do të mbetet pa punë edhe për shumë gjatë, pasi Florentino Perez e dëshiron rikthimin e tij në ‘Santiago Bernabeu’. Ish-drejtori sportiv i Real Madrid, Predrag Mijatovic, ka thënë se presidenti i madrilenëve është i dashuruar në Mourinhon dhe nuk sheh trajner tjetër më të mirë. “Nuk e di saktësisht mundësinë e rikthimit, por që unë them se ekziston mundësia e madhe që ai të rikthehet”, ka thënë Mijatovic, përcjell “lajmi.net”. “E them këtë pasi kam biseduar me Perezin, ndërsa ai e pëlqen shumë Mourinhon dhe çdo herë që përmendet një ndërrim i trajnerit, presidenti gjithmonë e thotë emrin e tij.”, ka shtuar më tej ish-drejtori i Real Madridit.

Read More »

Ylli 70 milionësh po e zëvendëson Ronaldon te Real Madridi

Florentino Pérez përgatit një ofertë të madhe për të përforcuar Real Madridin. Isco dhe Marco Asensio janë afër largimit nga Santiago Bernabeu dhe Perez dyshen do ta zëvendësojë me Jadon Sancho përcjell ORAinfo. Anglezi erdhi sezonin e kaluar në Borussia Dortmund për vetëm tetë milionë euro nga Manchester City, por ky sezon ishte kur Sancho ka shpërthyer. 18 vjecari është një nga ata që janë përgjegjës për sezonin e madh të Dortmundit, i cili udhëheq Bundesligën dhe është në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve. Shpejtësia dhe dribbling tij kanë joshur Florentino, përgatitjen e portofolit për të cilën shumë ekspertë konsiderohet premtimi i madh i Anglisë. Ende në rininë e tij, Sanço ka gjashtë gola dhe 11 asistime në 23 ndeshje. Madridi mban një marrëdhënie të madhe me BVB, e cila do të kërkojë një pasuri për perlën e re. Perez beson se 70 milionë euro do të përdoren për të thyer rezistencën se klubi është vënë dhe para klubeve të tjera të mëdha që janë prapa Sancho./ORAinfo/

Read More »

Dalin detaje të reja nga kalimi i Ronaldos në Juventus, do të dridhët Real Madridi

Cristiano Ronaldo kishte shprehur dëshirën që t’I bashkohej Juventusit që prej janarit. Agjenti i lojtarit portugez ka zbuluar se klienti i tij ka dashur të luajë te Juventusi që prej janarit. Portugezi iu bashkua ”Zonjës së Vjetër” në një marrëveshje `100 milionëshe nga Real Madridi në verë, duke u bërë futbollisti më i paguar në Serie A. ”Cristiano është më i miri në histori”, tha Mendes për gazetarët në ceremoninë e Tuttosport për ”Djaloshin e Artë”, transmeton Indeksonline. ”Meritat për kalimin e Ronaldos te Juventusi janë të presidentit, Agnelli dhe Juventusit”. ”Juventusi e donte atë dhe ata blenë atë, ai tashmë më kishte treguar se donte të luante te Juventusi në janar, kjon është e vërteta”. ”Mendoja se ishte e pamundur, por çfarë i thashë atij ishte se është e vështirë, por jo e pamundur”. ”Më pas, i takova drejtuesit. Takimi i parë me Nedved dhe Paratici ndodhi para ndeshjes, Juventus – Real”, tha Mendes në mes të tjerash.

Read More »

E pabesueshme, Mauro Icardi në janar tek Real Madridi

Me sa duket, Mauro Icardi dhe Edinson Cavani janë dy qëllimet kryesore të Real Madriditi, për dritaren e transferimeve të janarit. Këtë lajm e bënë të ditur gazetat spanjolle, përcjellë ORAinfo. Ato këmbëngulin se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, dëshiron të nënshkruaj patjetër me një qendër sulmues të ri në merkaton e janarit. Icardi ka një klauzol prej 110 milion eurosh e cila mund të realizohet vetëm në javën e parë të korrikut. Ndërsa sa i përket Cavanit, sulmuesi i Uruguait është duke luftuar për kohë tek PSG-ja pasi që nuk e ka hapësirën e nevojshme. Ndërsa edhe Napoli është duke e mirëpritur shumë rikthimin e tij në fund të sezonit, mirë po sipas spekulimeve kohëve të fundit edhe Reali i Madridit është i interesuar për super sulmuesin Edinson Cavani./ORAinfo/

Read More »

Roma mposhtet nga Real Madridi, por kualifikohen të dy ekipet

Roma në shtëpi nuk ka mundur t’i rezistojë Real Madridit. Gjiganti spanjoll Real Madrid e ka fituar derbin e mbrëmjes ndaj Romës në kuadër të Ligës së Kampionëve. Kampionët në fuqi të kësaj gare, kanë mposhtur 0-2 në udhëtim Romën, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë në fazën e grupeve. Pjesa e parë e ndeshjes u dominua nga Roma, që pati disa raste të mira shënimi. Mos konkretizimi i këtyre rasteve, u kushtoi romakëve që pësuan dy gola të shpejtë në fillim të pjesës së dytë. Gareth Bale në minutën 47’ kaloi ‘Los Blancos’ në epërsi 0-1. Lucas Vasquez në minutën e 59’, dyfishoi epërsinë, kur pranoi një asistim nga Benzema./

Read More »

Real Madridi po i transferon dy ‘bishat’ e Premierligës

Reali i Madritit duket së është i gatshëm të paguaj plot 90 milionë funte për transferimin e dy lojtarëve nga Premierliga. Santiago Solari e dëshiron në ‘Bernabeu’ sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford dhe mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen, raporton ‘The Sun’, përcjell ORAinfo. ‘Los Blancos’ janë gati të paguajnë një shumë marramendëse për këtë dyshe fantastike. Rashford dhe Eriksen janë shmangur nga mediat javëve të fundit. Rashford po mundohet ta gjejë formën e duhur tek Manchester United, ndërsa Eriksen duhet të nënshkruaj kontratë të re me Tottenhamin, ndërsa sipas spekulimeve, Reali po shpreson t’i joshë lojtarët për ti sjellë në ‘Santiago Bernabeu’. /ORAinfo/ Foto: Marcus Rashford Foto: Christian Eriksen

Read More »

Mund të iu duket e pamundur, por Real Madridi e kërkon këtë lojtar

Real Madridi ka befasuar tifozët e tij dhe jo vetëm. Real Madrid është i interesuar në transferimin e Edin Dzekos në afatin e janarit. Skuadra spanjolle po kalon nëpër një krizë të golave edhe pse është rikthyer te fitoret, përcjell “lajmi.net”. Real Madrid ka dërguar zyrtarët e tyre për ta shikuar Dzekon në miqësore që Bosnja po e zhvillon ndaj Spanjës në ‘Estadio de Gran Canaria’. Madrilenët duan që boshnjaku të jetë pjesë e tyre, pas formës së lartë që po tregon edhe te Roma.

Read More »

Para ndeshjes kundër Eibar, Real Madridi merr ‘goditjen’ e madhe

Ramos në dyshime për ndeshjen ndaj Eibar për shkak të një lëndimi që ka pësuar. Mbrojtësi i është nënshtruar vizitës mjekësore në Ciudad Deportiva de Valdebebas, ku është ekzaminuar me një lëndim. Duke pasur parasysh se ndeshja ndaj Romës në kuadër të Ligës së Kampionëve po afron, besohet se Ramos nuk do të udhëtoj me skuadrën për ndeshjen ndaj Eibar. Me këtë lëndim, kapiteni i është bashkuar listës së lënduarve; Nacho, Reguilon dhe Casemiro. Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i Santiago Solarit për qendër mbrojtësin, njëkohësisht kapitenin e Real Madrid.

Read More »

Juventusi sjellë edhe një yll tjetër nga Real Madridi

Mesfushori Asensio është ai që italianët dëshirojnë ta kenë në ekipin e tyre. Sipas gazetës sportive ‘Tuttosport’ Zonja e Vjetër nga Torino, dëshiron që ta rrëmbej edhe një tjetër yll nga Reali i Madridit, kjo pasi që Max Allegri e vlerëson shumë mesfushorin si dhe Cristiano Ronaldo foli mirë për lojtarin. Lojtari kreativ Asensio me sa duket është duke menduar të largohet nga Reali i Madridit, me të cilin ai është nën kontratë deri në qershor të 2023, shkruan ORAinfo. Drejtori sportiv i Juves, Paratici i cili e njeh atë dhe e ҫmon për një kohë të gjatë, tha se do të ishte i kënaqur nëse lojtari do të vinte në Torino, i cili është rekomanduar nga ish bashkë lojtarët e tij, Cristiano Ronaldo dhe Morata. Juventusi do të ishte i gatshëm t’i garantoj atij një pagë më të lartë, krahasuar me pagën e tij aktuale prej 4.5 milion euro në vit. Megjithatë bardhë e zinjtë do ta kenë shumë të vështirë, që t’i marrin shërbimet e lojtarit pasi që atij i është vendosur një klauzolë prej 500 milion..

Read More »