Reagon Albani për masat e reja: Bravo, po japin efekt – mbi 11,700 persona kaluan kufirin se në Shqipëri e Mal të Zi s’ka virus

Alban Mehmeti reagon për masat e reja: Bravo, po japin efekt – mbi 11,700 persona kaluan…

Qytetarët nga këto shtete nuk kanë nevojë për testin e COVID-it për të hyrë në Kosovë

Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi dhe Lugina nuk kanë nevojë për teste RT-PCR për të hyrë…

Sinopsis i shkurtë i filmit “Back Home”

“BACK HOME” eshte film qe trajton pasojat e luftes se fundit ne Kosove, nga perspektiva e…

Në Serbi u vaksinuan edhe punëtorë shqiptarë, fotografia e stjuardesave bëhet virale

Punëtorë nga Shqipëria kanë shfrytëzuar mundësinë e vaksinimit kundër koronavirusit në Serbi. Të shtunën aty ka…

Formacionet zyrtare: Holandë- Letoni

Holanda synon fitore ndaj Letonisë, formacionet zyrtare. Kombëtarja e Holandës dhe ajo e Letonisë kanë publikuar…

Valon Syla kritikon ashpër intervistën e Vjosa Osmanit në BBC

Syla ka thënë se deklaratat e Vjosa Osmanit në BBC kanë qenë të tepruara. Ai thotë…

Zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi jep lajmin: Më 31 mars BE-ja furnizon vendin me vaksina anti-Covid

Zëvëndëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka paralajmëruar se më 31 mars vendi do të…

Situata e pandemisë jashtë kontrollit në Mal të Zi, “DW”: Çdo 2 minuta infektohet 1 person

Instituti i Shëndetit Publik i Malit të Zi, deklaron, se “ne nuk e kontrollojmë dot më…

Diplomacia për vaksinën anti-Covid/ Si po bie ndikimi i Perëndimit në luftën me pandeminë

“Sot është më lehtë të gjesh një armë bërthamore sesa të marrësh një vaksinë,” deklaroi në…

Lista me shtetet më të fuqishme në botë/ SHBA në vend të parë, ja ku renditet Shqipëria

Së fundmi “Global Firepower” ka publikuar listën e vendeve nga shtetet më të fuqishme tek ato…

Serbia i dhuron 2 mijë doza të vaksinës ruse, Malit të zi

Pasi i dhuroi 200 mijë doza vaksine Maqedonisë së Veriut dhe teksa po e kalon me…

Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi e quan turp i madh njohjen e pavarësisë së Kosovës

Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi dhe anëtari i Fronit Demokratik, Strahinja Bulajic, ka thënë…