Home / Tag Archives: manchester

Tag Archives: manchester

Manchester City në telashe, po largohet edhe një lojtar

Duket se po vazhdojnë edhe më tej problemet për skuadrën e Manchester Cityt. City po përballet me largime të shumta nga reparti i qendrës së mbrojtjes. Sipas ‘O Jogo’, është Eliaquim Mangala ai i cili gjatë verës me gjasë do të kthehet tek Porto, transmeton lajmi. 28 vjeçari kaloi pesë …

Read More »

Befasi nga Manchester United, po e transferon yllin portugez

Duket se Manchester United po përgatitet për një super-transferim. Skuadra është shumë afër që të sigurojnë nënshkrimin e yllit portugez. Sipas raportimeve të ‘A Bola’, Manchester United janë duke prirë në garën për yllin e Sporting Lisbonës, Bruno Fernandes. ‘Djajtë e kuq’ pritet të kenë konkurrencë të fortë nga Milan, …

Read More »

Trajneri i Manchester Unitedit me fjalë të mëdha për rikthimin e skuadrës së tij

Southampton dje u mposht nga skuadra e Manchester Unitedit. ‘Djajtë e kuq’ e gjetën dy herë vetën në disavantazh, por në fund triumfuan me rezultatin 3:2, për të vazhduar ecurinë e jashtëzakonshme me trajnerin Ole Gunnar Solskjaer. Fitoren dramatike, trajneri norvegjez e ka krahasuar me ‘ditët e vjetra’ kur kishte fitore me gola të vonshëm. “Kjo ishte si në ditët e vjetra. Kam qenë pjesë e tyre shumë shpesh. Jam i lumtur për djemtë. Ata menaxhuan mirë për të marrë tri pikë nga ky takim” ka thënë Ole. Solskjaer njihet për golin e tij të shënuar në finalen e 1999 në Ligën e Kampionëve, kundër Bayern Munich, dhe kjo me siguri i solli nostalgjinë atij.

Read More »

Manchester City bën veprimin befasues me yllin e skuadrës

Manchester City po bën disa veprime të papritura kohëve të fundit. Skuadra e Manchester City po kalon një sezon të jashtëzakonshëm edhe këtë vit, dhe si pasojë po synon që t’i blindojë lojtarët e saj. ‘Citizens’ po përgatisin një ofertë për Bernardo Silvan, që portugezi të nënshkruajë kontratë të re gjashtë vjeçari. 24 vjeçari ka qenë lojtari më i mirë tek Manchester City këtë edicion, duke zëvendësuar në mënyrë perfekte të lënduarin Kevin De Bruyne. Interesim për lojtarin ka ardhur menjëherë nga gjigantët e La Liga, Barcelona dhe Real Madrid, por kampionët anglez do të ofrojnë një pagë dyfish më shumë sesa ajo aktuale e portugezit, e cila tani është 100 mijë funte në javë. Kujtojmë se Bernardo Silvas i është dhënë epiteti si lojtari më i mirë portugez aktualisht, madje më i mirë sesa Ronaldo, sipas Pep Guardiolas.

Read More »

Icardi tek Manchester United, në shkëmbim të super-yllit

Interi duket se po e mendon një super-transferim në afatin e radhës. Mauro Icardi mendohet të transferohet në ‘Old Trafford’ tek Manchester United, në shkëmbim të Romelu Lukakut. ‘Mirror’ shkruan se reprezentuesi belg ka qenë shënjestër e skuadrës nga Serie A për një kohë të gjatë. Në anën tjetër, skuadra ‘zi kaltër’ nuk po arrin të gjejë një rrugë për marrëveshjen me sulmuesin Icardi, për rinovimin e kontratës. Tek United, që nga ardhja e Ole Gunnar Solskjaer në krye të stolit, Lukaku më shpesh e ka gjetur vetën në bankën rezervë. Mbetet të shihet nëse ky plan do të mbetet vetëm në letër, apo nëse do të ketë ndonjë hap për të konkretizuar diçka.

Read More »

Punë e kryer! Ky do të jetë trajneri i Manchester United

Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar se po përgatitet për jetë në Manchester United sezonin e ardhshëm, duke bërë plane për dritaren e transferimit të verës dhe madje duke shfaqur planet e sezonit të klubit përcjell ORAinfo Menaxheri kryesor ka drejtuar Unitedin në 12 fitore në 15 ndeshjet e para të tij, pasi zëvendësoi Jose Mourinho, por klubi nuk ka bërë asnjë njoftim ende në lidhje me një takim afatgjatë. Sidoqoftë, Solskjaer ka shpjeguar se ai vazhdon të planifikojë jetën në klub edhe nëse ai nuk po bën asnjë supozim se ai do të dorëzohet përtej mbarimit të sezonit aktual./ORAinfo/

Read More »