Home / Tag Archives: manchester

Tag Archives: manchester

Lajm i keq nga Manchester United para ndeshjes me Juventusin

Manchester unitet dhe Juventus do të ndeshën këtë javë në kuadër të Ligës së Kampionëve.Para kësaj ndeshje duket të jetë në alarm Manchester United pasi do të mungojë sulmuesi kryesor i tyre. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka bërë të ditur në konferencën për shtyp para ndeshjes kundër Juventusit, se kiliani Alexis Sanchez nuk do të jetë i gatshëm për këtë ndeshje, por nuk ka treguar pse.Sanchezi nuk kishte qenë i pranishëm as në seancën stërvitore, të mbajtur sot në Carrington dhe kjo i kishte nxitur spekulimet se kiliani dëshiron të largohet nga Manchester Unitedi, transmeton Gazeta Express.Këto spekulime kishin filluar para disa javëve, kur forma e Sanchezit filloi të kritikohej shumë nga tifozët dhe legjendat e klubit. Para disa ditëve u raportua se ai e kishte telefonuar agjentin e tij, të cilit i kishte kërkuar të kërkonte klube të reja për të.Mourinho nuk tregoi se pse do të mungonte në këtë ndeshje Sanchezi, megjithatë e konfirmoi këtë lajm për mediat e p..

Read More »

Manchester City e merr kryesimin në Premierligë

Manchester City ka mposhtur sot Burnleyn me rezultat 5:0.Pak kësaj fitoreje City arriti të marrë kryesinë në Premierligë.Skuadra e Pep Guardiolës po vinte nga një barazim pa gola ndaj Liverpoolit para këtij takimi, dhe rrugës së triumfit iu kthye në mënyrën më të mirë të mundshme, duke e mposhtur 5-0 Burnleyn, si dhe duke kaluar në pozitën e parë në tabelë.Vendasve nuk iu desh shumë kohë për ta gjetur golin e epërsisë, të cilin e arriti Kun Aguero pas vetëm 17 minutave lojë, duke e finalizuar një aksion tejet të bukur të skaudrës së Pep.Pas një pjesë të parë mbase të qetë, City u fut furishëm në 45 minutat e mbetur, teksa shënoi plot katër herë në portën e dikur portierit të vet, Joe Hart.Në fillim të pjesës së dytë, City shënoi dy gola për dy minuta, falë Bernardo Silvas dhe Fernandinhos.Serinë e golave e mbyllen dyshja anësore Ryad Mahrez dhe Leroy Sane.Algjeriani shënoi gol spektakolar nga distanca duke e lënë Hartin të shtangur, ndërsa Sane realizoi në minutën e 90-të..

Read More »

Dramë në ‘Stamford Bridge’ ja ҫfarë ndodhi në ndeshjen Chelsea-Manchester Utd

Ndeshja Chelsea-Man UTD ka përfunduar me barazim prej 2:2.Kjo ndeshje është zhvilluar në ‘Stamford Bridge’.Chelsea dhe Manchester United kanë ndarë pikët duke barazuar 2:2 në derbin e javës së nëntë në Premierligë, në ndeshjen e zhvilluar të shtunën pasdite.Antonio Rudiger në minutën e 21’ shfrytëzoi në mënyrën më të mirë markimin jo të mirë nga Pogba, për epërsinë 1:0. Me rezultat 1:0 përfundoi pjesa e parë e ndeshjes.Në pjesën e dytë, Manchester United arriti të përmbysë rezultatin falë paraqitjes fantastike të Anthony Martial, që realizoi dy herë.Francezi barazoi në 1:1 fillimisht në minutën e 55’, ndërsa në minutën e 73’, shënoi për 1:2.Kur po luhej minuta e 96’, Chelsea arriti të barazonte rezultatin në 2:2, kur shënoi Ross Barkley.

Read More »

Manchester Unitedit i shënon gol ai qe askush nuk e ka pritur!

Ka nisur super përballja në derbin anglez mes Chelseas dhe Manchester United.Eshtë klubi vendas Chelsea qe ka kaluar në epërsi në derbi ndaj Manchester Unitedin.‘Blutë’ e Londrës po avancojnë 1:0 pas 21’ minutave lojë.Është mbrojtësi Antonio Rudiger që ka shënuar për skuadrën e Sarrit.Golin e Rudiger mund ta shikoni në videon e mëposhtme.Gooooooooal get in there boys. Thank you @ToniRuediger #CHEMUN pic.twitter.com/TRFMDCIWIB— Ondela (@OndelaBidli) October 20, 2018

Read More »

Chelsea – Manchester United, ylli i madh e nis ndeshjen nga banka rezervë

Ndeshja Chelsea – Manchester United do të jetë derbi me i madh i kësaj ndeshje.Përballja qe do të fillojë në ora 13:30 do të zhvillohet në kryeqytetin e Anglisë, Londër dhe pritet të shikohet nga miliona tifozë nga mbarë bota, përcjell ORAinfo.Tanimë janë zbuluar edhe formacionet e të dyja ekipeve.Manchester United duket se ka ardhur në Stemford Birghe vetëm për fitore.Derisa Chelsea duket se nuk vuan nga mungesa e ndonjë nga përbërja e parë, Manchester United, do të dal në fushë pa super lojtarin Alexies Shanchez, i cili ndeshjen do ta nis nga banka rezervë. /ORAinfo/ChelseaManchester United

Read More »

Guardiola jep lajmin e madh për tifozët e Manchester City

De Bryne pati pësuar një lëndim në fillimin e sezonit.E duket se e ka tejkaluar këtë gjë dhe tashmë është i gatshëm për të vazhduar.Manchester City këtë fundjavë në sfidën ndaj Burnley-it do të ketë në dispozicion edhe super yllin e skuadrës.Trajneri spanjoll shtoi gjithashtu se mesfushori belg ende nuk i ka 90 minutat në këmbë dhe mund të aktivizohet vetëm për një fraksion të caktuar loje.Kujtojmë se De Bruyne ishte jashtë fushave për një kohë të gjatë. Rikthimi i tij mendohej të bëhej edhe më vonë, mirëpo puna intensive e belgut ka bërë të mundshëm një rikthim më të shpejtë.KDB ishte lojtari kyç i Cityt në sezonin fenomenal që pati vitin e kaluar. Rikthimi i tij do të jetë shtysë e madhe për pjesën e mbetur të sezonit.

Read More »

Inter merr vendim të papritur për mbrojtësinë e Manchester United

Ishte vera e vitit 2017 kur Interi për herë të parë kishte hedhur sytë nga Anthony Martial.Ishte kur Ivan Perisic ishte duke menduar t’i bashkohej Jose Mourinhos te Manchester Untiedi, kurse Piero Ausilio iu ishte përgjigjur Djajve të Kuq duke ua kërkuar ‘Djaloshin e Artë’, të cilin nuk kishte shumë që e kishin transferuar nga Monaco.Gjuha e përbashkët në mes skuadrave nuk u gjet asnjëherë, por duket se zikaltrit nuk do të heqin dorë.Por, francezi nuk po kalon kohë të mira te Man Utd pasi nuk janë të shumtë minuat që ka në këtë fillim sezoni.Interi dëshiron ta shfrytëzojë gjithë këtë dhe të provojë edhe një herë, ndoshta për të fundit herë.Në 267 minuta lojë sa ka pasur në dispozicion në Ligën Premier, ai ka shënuar vetëm një gol. Vlen të theksohet se ka shënuar edhe një gol në dy lojërat e para të Ligës së Kampionëve në fazën e grupeve që janë duke u zhvilluar.

Read More »

A po shitet Manchester United, vjen reagimi nga pronarët aktual

Pas raportimeve se princi arab, Mohammad bin Salman, dëshiron ta blejë Manchester Unitedin, tani raportohet nga Sky Sports News se familja amerikane Glazer, pronarët e klubit, nuk janë të gatshëm të heqin dorë nga “Djajtë e kuq”.Salman, i cili për momentin e mban pozitën e dytë më të lartë në qeverinë arabe pas mbretit, dëshiron t’i sfidojë pronarët arabë të Manchester Cityt në Premierligë si dhe në Evropë, transmeton express.33-vjeçari dëshiron ta fillojë karrierën e tij në botën e futbollit dhe e vlerëson klubin anglez, në pronësi në familjes amerikane Glazer, si klubi i përsosur për investimet e tij, raporton The Sun. Kjo blerje mund t’i kushtojë atij mbi 4 miliardë euro, por ka mundësi që ai t’i blejë vetëm një pjesë të aksioneve.Megjithatë, kjo dëshirë e tij nuk pritet të bëhet realitet pasi që familja Glazer, që e mban pronësinë e klubit që nga viti 2005, nuk është e gatshme ta shesë klubin, përkundër kritikave që kanë marrë kohët e fundit nga tifozët e klubit.Vlera aktua..

Read More »

BOMBA E DITES: ​Princi i Arabisë Saudite po e blen Manchester Unitedin

Princi i Arabisë Saudite, Mohammad bin Salman, i cili vlen 964 miliardë euro, është duke planifikuar ta blejë Manchester Unitedit. Ai pritet të takohet gjatë kësaj jave me një person nga bordi drejtues i klubit.Salman, i cili për momentin e mban pozitën e dytë më të lartë në qeverinë arabe pas mbretit, dëshiron t’i sfidojë pronarët arabë të Manchester Cityt në Premierligë si dhe në Evropë, transmeton Express.33-vjeçari dëshiron ta fillojë karrierën e tij në botën e futbollit dhe e vlerëson klubin anglez, në pronësi në familjes amerikane Glazer, si klubi i përsosur për investimet e tij, raporton The Sun. Kjo blerje mund t’i kushtojë atij mbi 4 miliardë euro, por ka mundësi që ai t’i blejë vetëm një pjesë të aksioneve.Ende mbetet e paqartë nëse familja Glazer është e gatshme ta shesë klubin. Ata nuk kanë komentuar një gjë të tillë që nga koha kur e kishin blerë atë fillimisht, në vitin 2005. Edhe pse tifozët e klubit nuk i duan ata aspak, deri më tani kjo gjë nuk ka ndikuar te amer..

Read More »

Manchester “çmendet” pas lojtarit 80 milionësh

Manchester United është rikthyer për Harry Maguiren.Manchester United tentoi ta transferonte Harry Maguiren në afatin e verës, mirëpo dështoi.‘Djajtë e Kuq’ kanë rikthyer interesimin për mbrojtësin anglez, pasi e duan transferimin e tij në janar, përcjell “lajmi.net”.Maguire kushton 80 milionë euro, andaj Manchester United duhet ta paguaj atë shumë, nëse i do shërbimet e tij.

Read More »