Home / Tag Archives: marreveshje

Tag Archives: marreveshje

Marrëveshja, ylli i Ajaxit zbarkon në Francë

Marrëveshja, ylli i Ajaxit zbarkon në Francë

Ylli i Ajaxit është transfruar në Francë. Kasper Dolberg do të jetë një futbollist i Nice në sezonin e ri. Lajmi vjen nga “L’Equipe”, që zbulon se mes sulmuesit të Ajaxit dhe klubit francez është arritur akordi dhe në ditët e ardhshme do të bëhet edhe zyrtarizimi. 21-vjeçari pritet të …

Read More »

Dzeko-Icardi, ky është lajmi i fundit nga Italia

Dzeko-Icardi, ky është lajmi i fundit nga Italia

Roma,do të refuzojë plotësisht të negociojë me Interin mbi shitjen e Edin Dzeko nëse Mauro Icardi nuk përfshihet si pjesë e ndonjë marrëveshje të mundshme. Nerazzurret me sa duket po kërkojnë të shtojnë forcën e mëtejshme të sulmit të tyre pas nënshkrimit të Romelu Lukaku nga Manchester United, me Dzeko …

Read More »

Injoron partitë e mëdha, tregon me kë do të bëjë koalicion

Injoron partitë e mëdha, tregon me kë do të bëjë koalicion

Zgjedhjet janë tema më e diskutuar tani. Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor, duke përjashtuar kështu mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, para zgjedhjeve. Haradinaj ka …

Read More »

Takohen për herë të parë pas rënies së qeverisë

Takohen për herë të parë pas rënies së qeverisë

Takimi i parë Mustafa – Kurti pas rënies së qeverisë, a do të merren vesh për koalicion parazgjedhor? Në kohën kur po flitet për shpërndarje të Kuvendit e zgjedhje të jashtëzakonshme, LDK dhe Vetëvendosje, janë duke dhënë edhe shenjat e para për një bashkëpunim parazgjedhor. Sot në takim janë parë …

Read More »

Arrin marrëveshje me këtë skuadër

Arrin marrëveshje me këtë skuadër

Balotelli tashmë është bërë me skuadër të re. Ylli italian i futbollit, Mario Balotelli, ka arritur marrëveshje me skuadrën braziliane, Flamengo. Balotelli është në rrugë të mirë që të nënshkruajë me skuadrën braziliane, Flamengo, pasi lojtari është pa skuadër. Sipas ‘Gazzetta dello Sport’, ata janë duke punuar drejt marrëveshjes, në …

Read More »

Reciprocitet të ri ndaj Serbisë?

Reciprocitet të ri ndaj Serbisë?

Duket se nuk do të ketë reciprocitet të ri ndaj Serbisë. Ditë më parë mediet serbe kanë raportuar, se drejtoria e policisë kufitare së Kosovës ka marrë vendim pa miratimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës për të mos lejuar dhe pranuar pasaportat e Republikës së Serbisë. Në …

Read More »

I bën ‘bajat’ City-it, zbulon ekipin e tij të ri

I bën ‘bajat’ City-it, zbulon ekipin e tij të ri

Anësori i Leicester, Riyad Mahrez është i gatshëm të bashkohet me Arsenalin, përcjell KosovaToday. Algjeriani, 27-vjeçar, kohët e fundit tërhoqi një kërkesë transferimi, por ende dëshiron të largohet, lajm ky i bërë i ditur nga e përditshmja Sunday Express. Muaji janar ishte shumë aktiv për të pasi që shumë skuadra …

Read More »