Presidenti serb flet për vizitën e Gjeneralit Clark në Prishtinë: S’kam frikë nga ushtria e Kosovës

Vuçiq flet për vizitën e Gjeneralit Clark në Prishtinë: S’kam frikë nga ushtria e Kosovës. Presidenti…

SHBA-ja mbështetë Lajçakun në punën e tij, emisari i BE-së bashkëpunon me Palmer

Reeker thotë se SHBA-ja mbështetë Lajçakun në punën e tij, rikujton se emisari i BE-së bashkëpunon…

Vuçiq konfirmon se do të raportojë te deputetët serbë për dialogun me Kosovën

Vuçiq do t’iu raportojë deputetëve serbë për dialogun me Kosovën. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do…

Ish këshilltari i Hashim Thaçit: Marrëveshja pa njohje, opsion i keq dhe i rrezikshëm për Kosovën

Çollaku: Marrëveshja pa njohje, opsion i keq dhe i rrezikshëm për Kosovën. Opinionisti Bekim Çollaku po…

BE ende nuk ka caktuar datë se kur do të takohen Kosova dhe Serbia

Zëvendës-ndihmës sekretari i SHBA-së, Matthew Palmer dhe i dërguari i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak, gjatë…

Palmer tregon se cili është qëllimi i ShBA-së në dialogun Kosovë – Serbi

Palmer pas takimit me Daçiq thotë SHBA-ja dëshiron një marrëveshje nga dialogu, nuk do të bëjnë…

Nga LDK i reagojnë Palmerit për dialogun Kosovë – Serbi

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka thënë se është koha që…

Mund të ketë marrëveshje, pa njohjen e Kosovës nga Serbia

Marrëveshja pa njohje është e mundur nëse Prishtina e Beogradi bien dakord. I dërguari Special i…

Vuçiq kërkon kompromis me Kosovën

Vuçiq: Kompromisi në dialogun me Kosovën do të ishte që të dy palët të humbin diçka.…

Vuçiq beson në mundësinë e arritjes së “një zgjidhjeje kompromisi” me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë…

Matthew Palmer për ndryshimin e kufijve: Nuk mendoj se është në agjendë

Palmer për ndryshimin e kufijve: Nuk mendoj se është në agjendë. Nuk ka afat të prerë…

Vuçiqi nesër në Beograd pret në takim Palmerin e Lajçakun

Palmer e Lajçak nesër priten nga Vuçiqi në Beograd. Emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak,…