Rivlerësimi nga sizmiologët, tërmeti në Greqi ishte me magnitudën 6.3 të shkallës rihter. 1 i vdekur

Sizmiologët grekë kanë bërë një rivlerësim të tërmetit që goditi sot Larisën, që sipas tyre ishte…

Greqi në alarm zbulohet rasti i parë të Covid afrikano-jugor: U identifikuan në kishë

Greqia ka zbuluar rastet e para të Covid të dyshuara si mutacione të Afrikës së Jugut.…

Ikën acari por rikthehen reshjet, Ministria bën paralajmërimin për datat 22-26 janar

Gjatë ditëve në vijim do të rikthehen reshjet e dendura të shiut. Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes…

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut vizitë në Athinë, nënshkruhen 3 memorandume

Ministri i jashtëm i Maqedonisë së Veriut Nikolla Dimitrov do të zhvillojë një vizitë sot në…

Kthehet në Shqipëri kushdo që del pozitiv, Greqia shton masat për të mbrojtur policinë kufitare nga koronavirusi

Greqia ka propozuar që kontrolli shëndetësor në pikat kufitare me Shqipërinë dhe vendet e tjera kufitare…

Me 26 dhjetor arrin në Kroaci vaksina anti-Covid

Vaksina anti-Covid e Pfizerit do të arrijë në Kroaci më 26 dhjetor. Vaksina anti-Covid e Pfizer/BioNTech…

Kroacia përballet me situatën më të rëndë epidemike evropiane

Kroacia po përballet me situatën më të rëndë epidemiologjike mes vendeve të tjera europiane. Pavarësisht bllokimit…

Rama në krah të ministrit Di Maio: Mirënjohje Italisë mike për mbështetjen gjatë tërmetit dhe për të siguruar vaksinën anti-covid

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit…

Pamje apokaliptike nga Kreta, shpallet gjendja e jashtëzakonshme (FOTO)

Qeveria greke ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në dy qytete, në rajonin Heraklion në Kretë –…

Koronavirusi në Kroaci: Mijëra të infektuar dhe 26 të vdekur

Në 24 orët e fundit, 2.480 raste të reja të infeksionit me koronavirus u regjistruan në…

Bosnja dhe Kroacia sërish raportojnë shifra të larta të të infektuarve me koronavirus

Autoritetet Shëndetësore në Bosnje dhe Hercegovinë të enjten raportuan për 1903 persona të infektuar nga koronavirusi…

Greqia ngre gardhin metalik në kufi me Turqinë, Mitsotakis: Ishte minimumi për t’u ndjerë të sigurt

Greqia merr masa të forta kundër lëvizjeve provokuese të Turqisë në Evros me flukset migratore nga…