“Përplasje” miliarderësh/ Bill Gates tregon pse është kundër “ëndrrave” të Musk dhe Bezos

Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates, nuk ka të njëjtat ambicie me ato të Elon Muskut,…

“Përhapën virusin që të fusin çipa në trupin e njeriut”- Bill Gates reagon për herë të parë për teoritë e konspiracionit. Ja çfarë thotë

Bill Gates thotë se është befasuar nga teoritë e konspiracionit, që po qarkullojnë në lidhje me…

Nga ndryshimi i ADN-së te vendosja e mikroçipëve/ Pretendimet e rreme për vaksinën e COVID-19

Lajmi për një vaksinë që parandaloi COVID-19 te 90 për qind e njerëzve në provat klinike,…

Bill Gates ka një parashikim të ri për fundin e pandemisë…

Jeta do të kthehet në normalitet pas pandemisë së virusit koronar vetëm kur të plotësohen dy…

Teste të shpejta për koronavirus do të shpërndahen në 133 vende

Një test që mund ta diagnostikojë saktë koronavirusin brenda pak minutash, do ta zgjerojë në mënyrë…