Haradinaj reagon pas vendimit për t’i dërguar dy qytetarët që u lënduan nga shpërthimi për në Austri

Vendimi për t’i dërguar dy qytetarët që u lënduan nga shpërthimi për në Austri, reagon Meliza…

Meliza Haradinaj e rikthen llogarinë në Facebook pas gati dy muajve

Iu mbyll llogaria në Facebook, Meliza Haradinaj e rikthen atë pas gati dy muajve. Ministrja e…

Pas varrimit të gruas serbe nga BIK-u në Prishtinë, reagon Haradinaj

Meliza Haradinaj reagon për varrimin e gruas serbe nga BIK-u në Prishtinë. Bashkësia Islame e Kosovës,…

Kë po e bashkon ‘gjahu’ elektoral në kurriz të UÇK-së, sipas Haradinajt

Kujt ia dedikon “goditjen” kryediplomatja kosovare? Ministrja e jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj ka reaguar me…

Minxhozi: Rusia i frikësohet “Shqipërisë së Madhe”

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi, thotë se Rusia po mundohet ta pengojë bashkëpunimin e…

Ishin duke shkuar në shkollë, dalin detaje të reja rreth vdekjes tragjike të dy vëllezërve nga Deçani

Një tragjedi ka ndodhur sot në Gjermani, ku për pasojë kanë mbetur të vdekur dy kosovarë.…

Ministrja Haradinaj thotë se vizita e kryediplomatit grek jep sinjale për bashkëpunim drejt njohjes

Haradinaj thotë se vizita e kryediplomatit grek jep sinjale për bashkëpunim drejt njohjes. Ministrja e Punëve…

Paga e Skender Hysenit, përplasje në mbledhjen e Qeverisë mes LDK-së dhe AAK-së

Paga e Skender Hysenit i përplas edhe një herë LDK-në dhe AAK-në. Partnerët e koalicionit, LDK-ja…

Nesër Kosova dhe Holanda nënshkruajnë një marrëveshje, ministria jep detaje

Të enjten Kosova dhe Holanda nënshkruajnë një marrëveshje, ministria jep detaje. Ministrja e Punëve të Jashtme,…

Shkeli marrëveshjen, nuk është partner i besueshëm, Haradinaj e lajmëron presidentin serb te Trumpi

Haradinaj e lajmëron Vuçiqin te Trumpi, duke thënë se e shkeli marrëveshjen, s’është partner i besueshëm.…

Haradinaj ankohet se Vuçiqi e shkeli marrëveshjen e Uashingtonit, e quan “partner jo të besueshëm”

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, i ka reaguar ashpër presidentit serb, Aleksander Vuçiq, i…

Haradinaj e bën testin për Covid-19, ky është rezultati

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka bërë testin për koronavirus. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë…