Home / Tag Archives: menduria

Tag Archives: menduria

‘Çmenduria’ e Gattusos, e lë në stol yllin e madh në derbin kundër Napolit

Milan pagoi plot 35 milionë euro për transferimin e sulmuesit Krzysztof Piatek. Por, Piatek nuk pritet që sot të startoi në derbin që Milani do të zhvilloi kundër Napolit, përcjell ORAinfo. Gattuso pritet që në sulm të startoi me Patrick Cutrone. Rossonerët kanë një rekord të dobët ndaj Napolit, duke fituar vetëm një nga 15 takimet e fundit të Serie A, një rezultat 2-0 në shtëpi në dhjetor 2014, së bashku me pesë barazime dhe nëntë humbje. Është shumë më e mundshme që Cutrone të jetë pika qendrore në sulmin trident, të rrethuar nga Suso dhe Hakan Calhanoglu. Braziliani Lucas Paquetá ka filluar çdo ndeshje që nga transferimi i tij nga Flamengo dhe që do të vazhdojë, me Franck Kessie, Alessio Romagnoli dhe Davide Calabria duke u rikthyer nga pezullimi. Më poshtë mund t’i gjeni formacionet e mundshmë Milan: G Donnarumma; Kalabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paquetá; Suso, Cutrone, Calhanoglu Napoli: Meret; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Callejon, Fabian,..

Read More »

Ndodh “çmenduria”, për ta “shpëtuar” Higuainin, ja ku po e shet Milan, Silvan

Milan mund të dërgojë Andre Silva te Juventusi në këmbim të Gonzalo Higuain, duke e ribashkuar atë me Cristiano Ronaldon përcjell ORAinfo. Mediat në Spanjë dhe Portugali, thonë se marrëveshja mund të ndihmojë në zgjidhjen e disa problemeve në të njëjtën kohë. Andre Silva aktualisht është në huazim në Sevilla për 4 milion € me një opsion për të blerë për një tjetër € 39 milion. Ai ka qenë një hit në Spanjë, duke shënuar nëntë gola dhe duke ofruar dy asistime në 23 ndeshje konkurruese. Milan zëvendësoi portugezin me nënshkrimin e Higuain nga Juventusi, me huazim për 18 milion € me opsionin për të blerë për 36 milionë euro të tjera. Një ndryshim në situatën financiare të Fair Play-it do të thotë blerja e Pipita mund të jetë e ndërlikuar, por ata gjithmonë mund ta dorëzojnë Andre Silva si pagesë në vend./ORAinfo/

Read More »

Juventus- Mbappe, po ndodh ‘çmenduria’

Gjiganti italian Juventus po mendon të transferoj një nga lojtarët më të mirë në botë. Juventus është klubi më i suksesëshëmk në Itali dhe vazhdimisht freskon skuadrën me lojtarë të rinj. Drejtori i ekipit të Juventusit, Fabio Paratici, ka folur për “Sky Sport” në lidhje me zërat që lidhin kampionin e Botës, Kylian Mbappe, me një kalim të mundshëm të “Zonja e Vjetër”. Ai ka thënë se ka lojtarin më të mirë në Botë për momentin, që është Cristiano Ronaldo. “Juve ka qenë gjithmonë një klub i madh, por me ardhjen e CR7 niveli i lojtarëve të tjerë është rritur me 20-30%. Duke pasur lojtarët më të mirë nuk garanton fitoren, në fazën përfundimtare është gjithashtu çështje e detajeve, duhet të jeni me fat, por nëse ishim konkurrues më parë, ne jemi edhe më konkurrues me Ronaldon. Ne jemi një klub i madh dhe do të shohim seriozisht merkaton. Mbappe është një transferim i vështirë, por do të shohim se çfarë lëvizjesh do të bëjmë”, tha drejtori i bardhezinjve.

Read More »