Home / Tag Archives: mengjes

Tag Archives: mengjes

Përse çdo ditë duhet të zgjoheni shumë herët në mëngjes

Siç edhe kishte thënë Benjamin Franklin, fjetja dhe zgjimi herët e bëjnë një njeri të shëndetshëm, të pasur e të mençur. Por, përveç nëse flini herët, zgjimi herët në mëngjes nuk është gjë e lehtë, ndonëse ofron përfitime të shumta shëndetësore, transmeton Telegrafi. Shkenca i ka konfirmuar efektet e shumta …

Read More »

Në këtë gjendje shfaqet Elvana Gjata këtë mëngjes!

Elvana Gjata është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Këngët e saj vazhdojnë të dëgjohen e të jenë ndër të preferuarat, shkruan ORAinfo. Ajo pas një pauze të shkurtër e një koncert madhështor me rastin e e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Elvana Gjata është rikthyer fuqishëm edhe me një projekt të ri muzikor. Gjithë ashtu këngëtarja është mjaft aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram. E sot ajo ka publikuar një video ku shfaqet duke u bërë gati për projektin e ri. Me flokë të drejtuara, e me pak grim, Elvana po duket mjaft bukur. /ORAinfo/

Read More »

Adelina e ‘shashtris’ djalin e saj me mëngjes, ja çka i bën

Adelina Tahiri është emri i këngëtares shqiptare nga Shkupi e që mori vëmendjen e publikut që në daljen e parë në skenë. Ajo përveç me këngët e saj është shumë e përfolur sidomos për jetën private, përcjell ORAinfo. Adelina tani është e martuar me burrin maqedonas 50 vjeçar dhe me të ajo tani ka një djalë. Meqë është shumë aktive në rrjete sociale, Adelina sot ka postuar një video ku shfaqet duket luajtur me djalin e saj, Jonin. Dashuria e mëngjesit, e ka përshkuar videon Adelina, ndërsa Joni ‘shkrihet’ duke qeshur me lëvizjet e nënës se tij. /ORAinfo/

Read More »

Në mëngjes ishte ftohtë, por ja çfarë temperaturash na presin gjatë ditës

Mot shumë i ftohtë dhe me mjegull është përshkruar mëngjesi i ditës së marte. Temperatura më e ulët është -5 deri në 3 dhe më e larta nga 12 në 16 gradë Celsius. Në Kosovë të mërkurën dhe të enjten do të mbajë mot i ngrohtë. Kryesisht me diell në mëngjes dhe pasdite, kurse pas mesditës, mesatarisht me re. Të enjten, më së shumti me diell. Të premten do të mbajë mot kryesisht me re dhe më i freskët me shi, e në male me borë.

Read More »