Turqia paralajmëron BE-në: Asnjë rezultat nuk mund të arrihet me gjuhën e sanksioneve

Turqia kërkoi nga Bashkimi Evropian që të tregojë “rezultate të prekshme” për të rregulluar tensionet në…

Reuters: Rama u bë ndërmjetës mes Athinës dhe Ankarasë që kur ishte President i OSBE

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, e ka ftuar Greqinë që të ulen në bisedime…

Takim në Tiranë? Ministria e Jashtme e Greqisë: Nuk kemi ftesë zyrtare nga Turqia, por gati ta pranojmë

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Greqisë, Alexandros Papaioannou ka reaguar menjëherë për deklaratën e Mevlut…

5 ditë luftë mes Azerbajxhani dhe Armenisë, mbi 100 viktima, palët nuk tërhiqen mbrapsht

Luftimet kanë hyrë në ditën e pestë në zonën e Karabakut të Sipërm dhe palët nuk…

Turqia e kthen anijen hulumtuese afër bregdetit të Antalias, ulen tensionet me Greqinë

Anija kërkimore turke, “Oruc Reis”, është kthyer në ujërat afër bregdetit jugor të provincës Antalia, sipas…

Tensionet në Mesdhe me Greqinë, Turqia paralajmëron Francën që të mos përzihet

Turqia paralajmëron Francën që të mos përzihet në tensionet e Mesdheut. Ministri i Jashtëm tukr, Mevlut…

Turqia paralajmëron Francën që të mos përzihet në tensionet e Mesdheut

Ministri i Jashtëm tukr, Mevlut Cavusoglu, tha të premten se Franca duhet të vetëpërmbahet nga hapat…