Brack dhe Michelle Obama i habisin të gjithë, publikojnë projektin me filma të animuar në “Netflix”, pjesë e serialit dhe këngëtarja e famshme shqiptare

Ish-Presidenti i SHBA, Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle kanë publikuar projektin e tyre më…

Çdo ndodhte sikur gratë e politikës botërore të ishin viktima të dhunës? (FOTO)

Jemi mësuar që gratë që janë të përfshira në politikë, në pozicione të rëndësishme drejtuese, t’i…

“Duket jo reale se mund të ringrihesh pas këtyre tronditjeve”, Michelle Obama rrëfen luftën me depresionin gjatë pandemisë

Ish-zonja e parë e SHBA-ve, Michelle Obama, në një intervistë për revistën “People” foli në lidhje…

Pse gratë ishin veshur me lejla në ceremoninë e inaugurimit të Biden si president

Një ceremoni e cila kishte shumë pak persona dhe ra në sy mbi çdo gjë veshja…

Gratë më të fuqishme u veshën me lejla në ceremoninë e betimit të Biden, zbulohet simbolika pas kësaj ngjyre

Joe Biden u betua ditën e djeshme si presidenti i SHBA-ve, duke marrë zyrtarisht detyrën si…

Melania le shtëpinë e Bardhë me një vlerësim të ulët nga amerikanët, por më të lartë se Trump

Melania Trump bëhet gati të largohet nga Shtëpia e Bardhë, ndërsa një sondazh i ri tregon…

“Te dua Miche”, Barack Obama i bën dedikimin më të bukur bashkëshortes për ditëlindje

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama sot feston ditëlindjen. Ne mesin…

Michelle Obama: Rrjetet sociale duhet ta bllokojnë Trumpin përgjithmonë

Michelle Obama thotë se rrjetet sociale duhet ta bllokojnë Trumpin përgjithmonë. Ish-zonja e parë e SHBA-së…

Michelle do të garojë për Presidente të SHBA? Barack Obama zbulon planet e gruas

Ish Presidenti i SHBA Barack Obama ka thënë se gruas se tij, Michelle, “nuk i pëlqen…

“Vetëm Jezusi është më i famshëm se unë”/ Deklarata e çuditshme e Donald Trump

Donald Trump, presidenti aktual i SHBA-ve gjithmone arrin të provokojë stuhi me deklaratat e tij. Natën…

Michelle Obama: Ka pasur momente kur doja ta hidhja Barack-un nga dritarja

Ish-Zonja e Parë e SHBA, Michelle Obama ka folur hapur për jetën e saj private. Ajo…

Ish-Zonja e Parë: Kishte momente kur doja të hidhja Barack Obaman nga dritarja

Ish-Zonja e Parë e SHBA, Michelle Obama pranoi se kishte “momente kur ajo donte të hidhte…