Pas betimit të Biden, Kina merr vendimin drastik për Trump dhe ish punonjësit e administratës së tij

Kina ka vendosur disa sanksione të rënda ndaj zyrtarëve të administratës Trump vetëm pak çaste pasi…

Sekretari amerikan i Shtetit falënderon Shqipërinë, ja postimi në Twitter

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka bërë disa postime në rrjetet sociale ku falënderon vendet…

‘’Deklaratë bombë’’, mediat paralajmërojnë: Pompeo do të nxjerrë prova të reja dramatike për origjinën e Covid-19

DailyMail paralajmëron një deklaratë bombë të Sekretarit Amerikan të Shtetit , Mike Pompeo lidhur me origjinën…

Një tjetër dorëheqje në administratën e Donald Trump

Mick Mulvaney, ish-shefi i kabinetit të Presidentit Donald Trump, ka dhënë dorëheqjen si i dërguar i…

Xhaçka falënderon Pompeon: E lumtur që mund të luaj një rol modest për ta bërë partneritetin tonë më të fortë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka falënderuar sekretarin amerikan të shtetit Mike…

Emërimi i Olta Xhackës si ministre e Jashtme, reagon sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo reagon pas emërimit të Olta Xhaçkës si ministre të Jashtme,…

Rusia apo Kina? Ja kë bën përgjegjës Presidenti në largim, Donald Trump për sulmin kibernetik në SHBA

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka minimizuar seriozitetin dhe ndikimin e sulmit kibernetik ndaj…

Festa e Pavarësisë, Pompeo mesazh urimi: SHBA pranë Shqipërisë si një aleate e palëkundur

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka dërguar një mesazh urimi me rastin e 108-vjetorit të…

Netanyahu ka takuar fshehurazi princin e kurorës në Arabinë Saudite?

Disa media izraelite kanë raportuar se kryeministri i këtij vendi, Benjamin Netanyahu ka vizituar në mënyrë…

Pompeo flet në Forumin e Antisemitizmit: Të identifikojmë kërcënimin dhe të gjejmë mënyrat për ta luftuar

Sekretari i Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, dha mesazhin e tij në Forumin e Antisemitizmit, që po…

Mike Pompeo shkruan për marrëveshjen që Kosova arriti me SHBA-të për rrjetin 5G

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo ka shkruar për marrëveshjen që para disa ditësh Kosova nënshkruajti…

Pompeo udhëton për në Japoni, takimet do të jenë të reduktuara për shkak të Coronavirusit

Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pompeo ka arritur në Japoni, për një vizitë…