Home / Tag Archives: milanin

Tag Archives: milanin

Lazio e mundi Milanin, por gjyqtarit i iku gjesti më i turpshëm

Dje Lazio mundi Milanin në pjesën e dytë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë dhe u kualifikua për finalen e garës me mbështetjen e katër mijë tifozëve në San Siro. Megjithatë, më shumë se mbështetja, ishte një akt i turpshëm, para, gjatë dhe pas ndeshjes, me këngë raciste kundër Tiemoue …

Read More »

Inzaghi shokon Milanin

Menaxheri i Lazios, Simone Inzaghi beson se dy ndeshjet e fundit të klubit kanë vërtetuar se biancocelesti është më i mirë sesa AC Milan dhe Roma. Derby della Capitale pa Lazio kapur një fitore masive dhe vendimtare 3-0 ndaj giallorossi dhe fitorja i ndihmoi ata të ishin në nivel në pikë me rivalët . Golat nga Felipe Caicedo, Ciro Immobile dhe Danilo Cataldi e panë Lazion fitues përcjell ORAinfo. Pas lojës, Inzaghi po bisedonte rreth lojës dhe ai tha: “Ne kemi treguar në këto dy ndeshjet e fundit se ne kemi qenë superior ndaj Milanit dhe Romës. “Ne kemi merituar të fitojmë, kemi humbur pikë sepse muajin e kaluar kemi pasur 11 lëndime mes Genoas dhe Seviljes”, ka thënë Inzahgi./ORAinfo/

Read More »

E gjithë Evropa po flet për Milanin, ja për çfarë

Dje kundër Sassuolo, AC Milan edhe njëherë përpiqej të impononte lojën e tyre, por mbrojtja bëri diferencën në San Siro. Faza e sulmit patjetër duhet të përmirësohet, por Gattuso e di se ai mund të llogarisë në qëndrueshmërinë e mbrojtjes së tij, e cila ngadalë po bëhet një departament i denjë i Ligës së Kampionëve përcjell ORAinfo. Milan ka qenë i aftë të mbajë të pastër në katër ndeshjet e para të Serie A për herë të parë që nga dita e Fabio Capello (sezoni i 1993/94). I udhëhequr nga një super Donnarumma dhe një Romagnoli në kufijtë e përsosjes, mbrojtja vazhdon të zvarrit pjesën e mbetur të ekipit. Me vetëm 3 gola të pranuara në vitin 2019, Milani është ndër ekipet më të mira mbrojtëse në Evropë./ORAinfo/

Read More »

Higuaini shokon Milanin me deklaratën e fundit

Sulmuesi i Chelseat dhe ish sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, ka zbuluar se atij i mungon në Itali. Higuain shënoi për Chelsea gjatë fitores së tyre 2-1 ndaj Fulhamit dhe ky ishte goli i tij i tretë i sezonit për Blues. Ai ka ardhur në Stamford Bridge në huazim nga Juventusi, pasi ka përfunduar aventurën e tij të huazimit në Milan përcjell ORAinfo. Pas ndeshjes kundër Cottagers, Higuain po bisedonte me Sky Italia rreth golit dhe jetës në Itali dhe ai tha: “Unë jam kthyer? Jam i lumtur me lojën dhe golin. Është e rëndësishme të marrësh tre pikë për garën e Ligës së Kampionëve. “Kam lënë miq dhe një trajner të shkëlqyeshëm në AC Milan. Çfarë ndodhi atje? Këto janë gjëra që ndodhin në futboll dhe fati nuk ka shkuar mirë dhe kam marrë një vendim që për mua ishte më i miri”, ka thënë argjentisni./ORAinfo/

Read More »

Nuk pendohet që e refuzoi Milanin

Nuk pendohet që nënshkroi me Milanin. I fuqishëm, konstant dhe i kompletuar. Në vitet ‘90 Gabriel Omar Batistuta ishte pa dyshim një prej sulmuesve më të fortë në botë. Shpenzoi thuajse 10 vjet me fanellën e Fiorentinës pa shumë triumfe, por argjentinasi nuk pendohet për zgjedhjet e bëra në karrierën e tij. Me krenari kujton sot se refuzoi ofertat e klubeve më të mira europiane, duke preferuar qëndrimin në Serinë A. “Kur isha në Firence, klube të mëdha si Real Madridi, Manchester United dhe Milani më kërkuan por në fund zgjodha qetësinë që më falte ambienti i Fiorentinës. Nëse do të kisha shkuar tek Reali, me shumë gjasa do të kisha shënuar më shumë se 200 gola, por më pas do të më kishte kapur mërzia. I njëjti diskurs vlen edhe për Milanin. Nuk kam preferuar kurrë të jem lideri i skuadrës, sepse në një pozicion të tillë përgjegjësitë janë shumë më të mëdha në fitore e aq më shumë në humbje. Kështu që nuk pendohem për refuzimin ndaj Realit, Milanit dhe Unitedit, preferova qetësi..

Read More »

Shikoni kush po kthehet për Milanin

Mattia Caldara u kthye në fushë për triko Milanin, megjithëse për ekipin e të rinjve, pas pesë muaj e gjysmë në tryezën e trajtimit. Ish mbrojtësi i Atalanta nuk kishte luajtur që nga 20 shtatori, kundër Dudelange në Europa League, përcjell ORAinfo. Ai kishte humbur shumë nga sezoni me probleme muskulare, pastaj pësoi një lezion të pjesshëm të tendinit në tetor. Caldara nuk u inkuadrua në 11’shen e ekipit të sotëm Milan Primavera këtë mëngjes, një hap i parë standard drejt rimëkëmbjes së plotë. Tani që Andrea Conti është kthyer në ekipin e parë, ai shpreson se ish-shoku e ekipit të Atalanta Caldara mund të bashkohen me të së shpejti. /ORAinfo/

Read More »

Para ndeshjes me Milanin, trajneri i Sassuolo befason me deklaratën e tij

AC Milan dhe Sassuolo gjithmonë sjellin një lojë të paparashikueshme. Trajneri Roberto De Zerbi është një nga trajnerët më të ri në ligën dhe është vlerësuar për lojën e bukur të dhuruar, për rezultatet e shkëlqyera përcjell ORAinfo. Sot trajneri i Sassuolo ndërhyri në një konferencë shtypi përpara se të nisej për në Milano. De Zerbi foli me tone lajkatare për trajnerin e AC Milanit Gennaro Gattuso, me të cilin ai gjithashtu kishte disa kontraste të vogëla në të kaluarën. “Për të luajtur kundër tyre është gjithmonë e vështirë. Të lushash para 50-60 mijë njerëz nuk është se si të luash në frontin e dhjetë mijë njerëz. “Milani më shqetëson, sepse ata ka një shpirt të madh dhe një shpirt fitues, në sajë të punës së Gattuso dhe lojtarë të rëndësishëm, Milan sot frymon ndryshe “,ka thënë De Zerbi./ORAinfo/

Read More »

Çka po ndodh me Milanin, po e shet lojtarin kryesor

U konsiderua si ylli i Milanit, por tani skuadra po e mendon shitjen e tij. Milan është i gatshëm që ta shet Patrick Cutronen. Milan i ka vendosur çmimin Patrick Cutronen. Skuadra italiane kërkon 30 milionë euro nga shitja e sulmuesit të talentuar, përcjell lajmi net. Cutrone nuk është i kënaqur me situatën e tij në skuadër, pasi dëshiron të luajë më shumë. Milan i ka bërë me dije lojtarit se është në planet e tyre për të ardhmen, por nëse dëshiron të largohet, është i lirë.

Read More »

Inzaghi jep një deklaratë të papritur, ja çfarë thotë për Milanin

Ndeshja midis Lazios dhe Milanit, përfundoi mbrëmë pa fitues. Simone Inzaghi foli me Rai Sport pas ndeshjes Lazio-Milan, duke treguar se ekipi i tij ishte i “etur” të shënonte përcjell ORAinfo. “Ne kemi luajtur një lojë të ngurtë, është shumë keq që nuk kemi shënuar. Duhej të jemi të vëmendshëm pasi që Milani është në formë të mirë dhe ka shumë cilësi. Piątek? E neutralizuam atë mirë, Acerbi po bën gjëra të mëdha. Roma? Ne duhet të jemi në më të mirën edhe nëse nuk do të kemi aq shumë kohë për t’u përgatitur “, ka thënë trajneri Inzaghi./ORAinfo/

Read More »